10 اقامتگاه بوم گردی برتر در استان چهارمحال و بختیاری کدامند؟

26 آذر 1398
7483
17

اقامتگاه های بوم گردی ، مراکز اقامتی هستندکه برای پذیرایی و ارائه خدمات به بوم گردان فعالیت می کنند. این اقامتگاههای بوم گردی معمولا توسط افراد محلی اداره می شود. در این اقامتگاه ها غداهای محلی به گردشگران ارائه می شود.اقامتگاههای بوم گردی در بسیاری موارد خود یک نوع جادبه گردشگری محسوب می شوند. ساختار و معماری اقامتگاه ها منطبق با ویژگیهای محل مورد نظر و نشان دهنده معماری و سبک زندگی مردم محلی منطقه است.

 اکوتوریسم یا طبیعت گردی به معنی، سفری خاص و جذاب به دل طبیعت و محیط زیست به شرط مسئولیت پذیری و آسیب نرساندن به محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی است.اکوتوریسم از دو بخش Eco  وTourism تشکیل شده است. اکو به معنای مفهومی از زیستگاه و محیط زیست است و توریسم هم به معنای گردشگری است.

در زبان فارسی، بوم معادل کلمه اکو قرار داده شده است و به اکوتوریسم ، بوم گردی هم گفته می شود. بومگرد یا اکوتوریست ، به گردشگری گفته می شود که به بازدید از یک منطقه و جادبه های آن می رود و از امکاناتش استفاده می کند، اما کمترین اثر منفی را بر ساختار محیط نمی گدارد. بوم گرد خود را نسبت به محیط مسئول می داند و تلاش دارد تا الگوی زیستی و فرهنگی منطقه را حفظ کند.

اصطلاح «بوم گردی» اخیرا رواج پیدا کرده است و منظور از آن، سفر به مناطق محلی و اقامت در اقامتگاه های روستایی و محلی میباشد.(ویکی پدیا)

در ادامه خواهید خوانید:

*اقامتگاه بوم گردی آزاده، چالشتر

*اقامتگاه بوم گردی بهشت آباد(دژگرد)، اردل
*اقامتگاه بوم گردی، اکوکمپ عشایری کوهرنگ
*اقامتگاه بوم گردی کول میشون، اردل
*اقامتگاه بوم گردی هزارچشمه، هفشجان
*اقامتگاه بوم گردی تلفنخانه، سامان
*اقامتگاه بوم گردی آوای تالاب، بروجن
*اقامتگاه بوم گردی مهر و ماه، روستای تشنیز
*اقامتگاه بوم گردی گل صنم، روستای نوآباد
*اقامتگاه بوم گردی کومه کلار، بروجن
*اقامتگاه بوم گردی ترنج، ده چشمه 
*اقامتگاه بوم گردی ارگ کیان، شهرکیان
*اقامتگاه بوم گردی کهن دیار، بلداجی
*اقامتگاه بوم گردی سایدا ، ناغان
*اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب، چغاخور
*اقامتگاه بوم گردی باوینه، ده چشمه
*جدول آدرس و مسافت اقامتگاههای بوم گردی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ادامه به معرفی جامع اقامتگاههای بوم گردی نام برده شده می پردازیم، با بیا تور همراه باشید.

 

اقامتگاه بوم گردی آزاده، چالشتر

یکی از زیباترین اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری، خانه سنتی آزاده چالشتر است که با زیربنای 888 متر مربع ، 12 اتاق دارد. این خانه سنتی از قدیمی ترین خانه های مسکونی  استان چهارمحال و بختیاری است و معماری آن مربوط به سه دوره زندیه ، صفویه و قاجار می باشد ، قسمت جنوبی خانه که شامل دالان ، هشتی ، سردر و اتاق ها که متعلق به دوره صفوی است و شرق و شمال این خانه در دوره پهلوی و مطابق با معماری مربوط به خانه های بومی روستا ساخته شده است. در و پنجره های چوبی ، پنجره های مشبک و گره چینی شده و ارسی باشیشه رنگارنگ جلوه ای زیبا به این اقامتگاه بخشیده است. خانه سنتی آزاده یک حیاط نسبتاً بزرگ دارد که باغچه ای در وسط آن قرار گرفته است.

اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
بوم گردی آزاده چالشتر


این خانه سنتی دارای کافی شاپ زیبا با انواع دمنوش های محلی و نوشیدنی های سنتی، رستورانی با انواع غذاهای سنتی و فرنگی و اینترنت  وایرلس پرسرعت می باشد، همچنین سالنی جهت برگزاری مراسم های خانوادگی و جشن تولد دارد. برنامه های مختلفی مثل حافظ خوانی و موسیقی زنده نیز برگزار می شود. 
لازم به ذکر است اکثر اتاق های این اقامتگاه دارای سرویس تخت خواب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام مجزا هستند و یکی از اتاق های دو نفره نیز کابین جکوزی دارد.

اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-آزاده چالشتر

این اقامتگاه در نزدیکی جاذبه های تاریخی و گردشگری قلعه چالشتر، مسجد جامع چالشتر و مدرسه فرید قرار گرفته است.
با اقامت در این اقامتگاه سنتی زیبا می توانید انواع غذاهای سنتی و رسمی ایرانی نظیر چلوکباب کوبیده، چلو جوجه کباب، چلو ماهی قزل آلا، شنیسل مرغ با چلو، میکس کوبیده با جوجه، چلو بلدرچین، چلو مرغ، انواع چلو خورشت، چلو بختیاری، چلو برگ و انواع سوپ و آش، کشک بادمجان، میرزا قاسمی و حلیم بادمجان را با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه سفارش و سرو نمایید.

 

شرایط اقامت خردسالان

پذیرش کودکان کمتر از 5 سال رایگان می باشد.

آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد،چالشتر، پایین تر از مسجد جامع

 

 

اقامتگاه بوم گردی بهشت آباد(دژگرد)، اردل

اقامتگاه بوم گردی دژگرد در شهر زیبای اردل و روستای بهشت آباد، یکی ازاقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری است. این اقامتگاه مساحتی بالغ بر 2 هزار مترمربع دارد و دارای 4 باب اتاق زیبا با چیدمان سنتی و 3 کلبه چوبی می باشد. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی که به صورت مشترک در محوطه اقامتگاه واقع شده است. از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه می توان به سرویس سرمایشی (کولر) و سرویس گرمایشی (کرسی و بخاری گازی)، پارکینگ و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی اشاره کرد. همچنین حضور چندین تور لیدر ماهر و متخصص راهنمای بسیار خوبی برای بازدید از جاذبه های گردشگری این منطقه است.

از نکات جالب این اقامتگاه می توان به وجود تنور آتشی برای پخت نان محلی و باغچه های بزرگ سبزیجات و صیفی جات اشاره کرد که از آن ها برای تهیه و طبخ غذاهای محلی برای گردشگران استفاده می شود.
گردشگران در صورت سفارش و هماهنگی قبلی با پرسنل می توانند وعده های غذایی خوشمزه محلی وسنتی این شهر و دیار نظیر آش بلگ، کباب بختیاری، کباب په به جیر یا کباب جگر پیه پیچ، آب ترشی، آش دوغ، تاس کباب، کاله‌جوش و آوریز یا آبریز را سفار دهند و از طعم خوشمزه و محلی آن ها لذت ببرند.

برای آشنایی با شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری، کلیک کنید.
اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
بوم گردی بهشت آباد اردل

همچنین یکی دیگر از خدمات دوست داشتنی برای گردشگران این اقامتگاه وجود چندین دست لباس سنتی زنان و مردان بختیاری این دیار زیبا است که گردشگران می توانند عکس هایی زیبا برای ماندگار کردن سفر خود با این لباس های زیبا داشته باشند.
یکی از دلایل جذب گردشگر به این اقامتگاه قرار گیری آن در مرکز استان است که باعث دسترسی آسان و سریع به نقاط گردشگری و مکان های دیدنی این استان شده است.    
همچنین امکان قایق سواری برای گردشگران در این منطقه فراهم است.    
بهترین زمان برای سفر و بازدید از جاذبه های گردشگری و طبیعی این منطقه بهار و تابستان است.

اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
اقامتگاههای  بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-دژگرد اردل

شرایط اقامت خردسالان

اقامت برای کودکان کمتر از 6 سال رایگان و 6 تا 12 سال نیم بها میباشد.

آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر اردل، کیلومتر 10،روستای بهشت آباد

 

اقامتگاه بوم گردی، اکوکمپ عشایری کوهرنگ

اکو کمپ کوهرنگ از دیگر اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری است. این اکوکمپ عشایری در فاصله 500 متری آبشار شیخ علی خان شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این اکوکمپ با دارا بودن 30 چادر عشایری 4 نفره و ظرفیت اسکان 120 مسافر و با ایجاد فضایی سنتی و متفاوت، امکان تجربه ی زندگی عشایری را به مسافران می دهد. 

کوهرنگ کجاست؟ همه چیز در مورد شهرستان زیبای کوهرنگ
اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
کمپ عشایری کوهرنگ


این اکوکمپ عنوان اولین کمپینگ اقامتی و گردشگری عشایری کشور را از آن خود کرده است. چادرهای این اکوکمپ مجهز به سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سیستم روشنایی و سرویس کف خواب هستند. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی نیز به صورت مشترک در اکوکمپ برای مسافران قرار داده شده است. همچنین در این بوم گردی مهمانان می توانند غذاهای محلی نظیر چلو ماهی قزل آلا، کباب بختیاری، خورشت هفت میوه، خورشت آوریز، جوجه کباب، کباب کوبیده، چلو مرغ و انواع خورشت ها را با هماهنگی قبلی سفارش دهند و لذت ببرند.

برنامه های تفریحی ارائه شده در این اکوکمپ شامل اسب سواری، برپایی مراسمات جشن محلی عشایر بختیاری، مسابقه تیراندازی، استفاده از وسایل و لباس های مردان و زنان عشایر بختیاری و ...می باشد.

اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- اکوکمپ کوهرنگ

موقعیت جغرافیایی

دسترسی به این منطقه از طریق فرودگاه شهرکرد به فاصله 85 کیلومتری از این منطقه و فرودگاه اصفهان به فاصله 160 کیلومتر و ایستگاه راه آهن به فاصله 160 کیلومتر ممکن می باشد.
لازم به ذکر است این اکوکمپ، سالانه از 20 اردیبهشت تا 10 مهرماه فعال می باشد.

آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر چلگرد، 500 متری آبشار شیخ علیخان

 

اقامتگاه بوم گردی کول میشون، اردل

یکی از رویایی ترین اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری، اقامنگاه کول میشون در شهرستان اردل است که در بخش میانکوه، سد و دریاچه کارون چهار واقع شده است. این دهکده شامل 5 اتاق به صورت یک اتاق چهار نفره، 2 اتاق پنج نفره، یک اتاق شش نفره و یک اتاق هفت نفره است که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش 30 گردشگر را دارد، تمامی اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند بنابراین مسافران عزیز میبایست از سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی و فرنگی ) و حمام مجموعه به صورت مشترک استفاده نمایند. 

 اتاق های این دهکده تفریحی با معماری کاملا سنتی، دیوارهای کاهگلی و سقف چوبی نمونه کامل یک خانه روستایی با فضایی آرامش بخش و دلنشین است.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد این اقامتگاه مجاورت به سد و دریاچه کارون چهار می باشد، با اقامت در دهکده گردشگری کول میشون علاوه بر تجربه زندگی روستایی می توان از بازدید آبشارهای بسیار زیبا و دیدنی لندی و سبزکوهی و تفریحاتی همچون زیپ لاین در آبشار دره عشق لذت برد. لازم به ذکر است سیستم برق رسانی این اقامتگاه از طریق انرژی خورشیدی تامین می شود.

اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
بوم گردی کول میشون اردل

از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی برای رفاه گردشگران در نظر گرفته می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور، آشپزخانه مجهز عمومی، سیستم گرمایشی و سرمایشی ( بخاری نفتی، شومینه هیزمی و کولر آبی ) و ... اشاره کرد.    
چنانچه مسافران گرامی تمایل داشته باشند با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه می توانند از انوع غذاهای محلی و سنتی منطقه سفارش دهند و میل نمایند.

  موقعیت جغرافیایی

  مرکز شهرستان اردل و یکی از شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری است که در 70 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان ( شهر کرد ) واقع شده است. چشمه سرخون، روستای بسیار زیبا و پارینه سنگی لندی، آبشار دره عشق، تنگ درکش و ورکش، روستای دیدنی کاوند درویشان، آبشار زردلیمه، تالاب چغاخور و ... از جمله جاذبه های دیدنی و طبیعی این منطقه می باشند.

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان کمتر از 3 سال رایگان و از 3 تا 6 سال نیم بها می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان اردل، بخش میانکوه، سد و دریاچه کارون چهار

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-کول میشون اردل

  اقامتگاه بوم گردی هزارچشمه، هفشجان

  اقامتگاه بوم گردی هزارچشمه هفشجان واقع در شهر باستانی هفشجان و پایتخت صنعت جوش کشور، از دیگر اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری، است. قرار گرفتن این اقامتگاه در فاصله 20 کیلومتری شهرکرد، باعث دسترسی آسان گردشگران به این شهر می شود. این اقامتگاه دارای قدمتی بیش از یک قرن است و به دوره پهلوی برمی گردد. این اقامتگاه که خانه ای قدیمی است پس از مدتی مرمت و بازسازی در سال 95 به بهره برداری رسید و مورد توجه علاقه مندان به بوم گردی و خانه های سنتی روستایی شد.

  اقامتگاه بوم گردی هزارچشمه دارای 5 باب اتاق سنتی می باشد که 2 باب از آن ها Vip است، گفتنی است همه ی اتاق های این خانه ی سنتی دارای سرویس کف خواب می باشند. سیستم سرمایشی و گرمایشی اتاق ها به صورت سنتی و شامل کرسی و شومینه هیزمی است. از جمله امکانات ارائه شده در این اقامتگاه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و راهنمای تور گردشگری اشاره کرد.
  لازم به ذکر اتاق های این اقامتگاه فاقد تلویزیون و یخچال هستند.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  بوم گردی هزار چشمه هفشجان

   در صورت هماهنگی قبلی می توانید از غذاهای محلی استان مانند كباب بختیاری از فیله گوسفند، كال جوش، پرورد دوغ، اُماج، كاچی شیر، دم پخت با كشمش يا گوشت و كوفته لذت ببرید.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-هزار چشمه هفشجان

  گردشگران با اقامت در این خانه ی سنتی می توانند از جاذبه های طبیعی و دیدنی نزدیکی این اقامتگاه از جمله پل زمانخان، چشمه دیمه، قلعه جونقان (سردار اسعد بختیاری)، دشت لاله های واژگون، تالاب چغاخور، آبشار آتشگاه، رودخانه ارمند، قلعه دزک، شیر سنگی (بردشیر)، سنگ نوشته های مشروطیت ( پیر غار )، کمربند سبز حاشیه زاینده رود، تالاب گندمان و خانه ستوده چالشتر دیدن فرمایند.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، هفشجان، انتهای محله مرغزار

   

  اقامتگاه بوم گردی تلفنخانه، سامان

  هتل سنتی تلفنخانه، از دیگر اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری است که درسامان، خیابان امام خمینی، روبه روی تامین اجتماعی واقع شده است. هتل بوم گردی تلفنخانه با مساحت 500 متر مربع و ظرفیت اسکان و پذیرش 18 گردشگر شامل پنج اتاق 2 تخته ( دبل و سینگل ) با اکسترا بد حرفه ای ( افزایش 3 تخت اضافه تا 5 نفر ظرفیت در هر اتاق ) می باشد. تمامی اتاق ها دارای توالت فرنگی و حمام اختصاصی هستند و توالت ایرانی در هر طبقه قرار گرفته است. 
  این هتل فاخر با معماری منحصر به فرد و تلفیق سبک سنتی و مدرنیته در محیطی دنج و بسیار زیبا میزبان آرامش گردشگران گرامی می باشد. لازم به ذکر است مسافران عزیز با هماهنگی قبلی با پرسنل هتل تلفنخانه می توانند از انواع برنامه های مفرح و هیجان انگیز همچون خدمات تور و راهنمای محلی تورهای گردشگری، خودرو در اختیار، ماشین آفرود، رفتینگ، پاراگلایدر، استفاده از خدمات استخر و پارک آبی، رستوران های بزرگ شهر و ... لذت ببرند و از تخفیفات ویژه هتل بهره مند شوند.
  ازامکانات می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی جهت راهنمایی مهمانان غیر ایرانی، اینترنت و وای فای رایگان، سیستم گرمایشی و سرمایشی ( اسپیلیت و شوفاژ )، خشکشویی، ایوان پذیرایی، کافی شاپ و ... اشاره کرد.
  مهمانان عزیز در صورت تمایل می توانند از سوغات شهر سامان همچون عسل، بادام، هلو، انگور، کشک، لبنیات، نان محلی و صنایع دستی این شهر مانند فرش، گلیم، جاجیم، قفل چالشتری خریداری نمایند.
  هتل تلفنخانه هیچ گونه پله در ورودی و لابی ندارد و برای عبور و مرور افراد مسن و کسانی که قادر به بالارفتن از پله‌ها نیستند و یا معلولین بسیار مناسب می‌باشد.
  هتل تلفنخانه فاقد پارکینگ اختصاصی می باشد.

  موقعیت جغرافیایی

  شهر سامان در فاصله 25 کیلومتری شمال شرقی مرکز استان چهارمحال و بختیاری ( شهرکرد ) واقع شده است. شهر سامان به دلیل قرار گرفتن در حاشیه رودخانه زاینده رود از آب و هوای معتدل و کوهستانی برخوردار است و همچنین فصل تابستان و اواخر فصل بهار بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا و دیدنی می باشد. پل تاریخی زمان خان، سرزمین لاله های واژگون، قلعه چالشتر، بقعه متبرکه امامزاده حلیمه و حکیمه خاتون، روستای تاریخی سرآقاسید، دره عشق، دریاچه و سد کارون چهار، منطقه بسیار زیبا و دیدنی هلن، روستای تاریخی یاسه چای، قلعه دزک و جونقان و ... از جمله جاذبه های طبیعی، تاریخی و مذهبی نزدیک به این منطقه می باشند.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای  بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-تلفنخانه سامان

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان کمتر از 5 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر سامان، خیابان امام خمینی، روبروی تامین اجتماعی

   

  اقامتگاه بوم گردی آوای تالاب، بروجن

  اقامتگاه بوم گردی آوای تالاب در روستای کتک  شهرستان بروجن، واقع شده است که نمای داخلی اتاق های آن سنتی است. این اقامتگاه در سه طبقه ساخته شده که طبقه همکف آن 125 متری و 2 خوابه است و ظرفیت 30 نفر دارد و چشم اندازی زیبا رو به تالاب دارد، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام به صورت اختصاصی در این طبقه وجود دارد. طبقه سوم هم 50 متر و 7 نفر ظرفیت دارد، یک اتاق 20 متری و یک تراس بزرگ دارد، سرویس بهداشتی آن در خارج از سوئیت قرار گرفته است. طبقه دوم زمانی استفاده می شود که تعداد میهمانان زیاد باشد و برای پذیرایی از این طبقه استفاده می شود. این اقامتگاه مجهز به پارکینگ غیر مسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، آشپزخانه جهت پخت و پز مسافر و راهنمای تور می باشد. سیستم سرمایشی و گرمایشی سوئیت ها کولر و کرسی است

  از جاذبه های گردشگری نزدیک به این اقامتگاه می توان به باغ چیرو، دریاچه قله کوه، و قلعه ضرغام اشاره کرد.

  در مورد شهرستان بروجن و دیدنی های آن بیشتر بدانید.

  موقعیت جغرافیایی

  فاصله این شهر تا شهرکرد  75 کیلومتر است که آثار تاریخی در این شهر و اطراف آن نشان از قدمت چند هزارساله این شهر است. جاذبه های گردشگری و طبیعی همچون تالاب گندمان، کوه مادردختر، امامزاده عسکر و علی، حمام شاه عباس و تپه باستانی در این شهر هستند.
  تالاب گندمان

  این تالاب زیبا که یکی از 10 تالاب پرنده نگری کشور است که در شمال شرقی گندمان واقع شده است. آب این تالاب از چشمه های اطراف ، برف و باران تامین می شود همچنین رودخانه آقبلاغ به این تالاب منتهی می شود. این تالاب محل زیستن پرندگانی همچون بالکان، حواصیل، شکاریا، لک لک و ... می باشد. گیاهانی همچون آلاله آبی، نخل مرداب، زنبق، هزارنی، بزواش، عدسک آبی، جگن، بید، بارهنگ آبی در اطراف تالاب رشد کرده اند. گردشگران می توانند جهت شب نشینی در کنار تالاب آتش روشن کنند و از طبیعت زیبا و آب و هوای بسیار خوب این منطقه لذت ببرند.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای  بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-آوای تالاب بروجن

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان زیر 8 سال رایگان و از 8 تا 15 سال نیم بها می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر بروجن، گندمان، روستای کتک بالا

   

  اقامتگاه بوم گردی مهر و ماه، روستای تشنیز

   از اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری، اقامتگاه بوم گردی مهر و ماه است که روستای تشنیزقرار دارد  با ظرفیت 20 نفر، پذیرای گردشگران و طبیعت گردان است. بوم گردی مهر و ماه دارای 1 اتاق 12 متری کف خواب با ظرفیت 4 نفر و 1 اتاق 20 متری دارای تخت خواب دبل با ظرفیت 7 نفر می باشد. این دو اتاق فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی بوده و مسافران می بایست از توالت ایرانی، فرنگی و حمام مشترک استفاده کنند. پارکینگ مسقف با گنجایش پارک 2 خودرو و راهنمای گردشگری محلی از جمله امکانات و خدمات این بوم گردی هستند. لازم به ذکر است اقامت در بوم گردی مهر و ماه همراه با وعده ی صبحانه رایگان بوده و مسافران در صورت تمایل و با هماهنگی قبلی می توانند برای وعده های ناهار و شام، غذاهای سنتی و محلی از جمله آش دوغ ، آش کاردین، انواع دمپخت، آش رشته، دیزی سنگی و کباب بختیاری سفارش دهند. همچنین یک طباخی در مجاورت اقامتگاه جهت سفارش غذا وجود دارد.

  موقعیت جغرافیایی

  روستای تشنیز در مرکز استان چهار محال و بختیاری و در 35 کیلومتری جاده خوزستان قرار گرفته و با روستاهای قلعه تک، اسلام آباد و سلم همجوار است. همچنین فصل تابستان و ماه اردیبهشت از جمله بهترین ماه های سال برای سفر به استان چهار محال و بختیاری هستند.
  قلعه صمصام السلطنه شلمزار در فاصله 6 کیلومتری و  تالاب بین المللی گندمان با وسعت 980 هکتار در نزدیکی تالاب چغاخور گندمان، در 45 کیلومتری اقامتگاه واقع شده اند.
  مجموعه تفریحی دریاچه شلمزار با امکاناتی چون آلاچیق ، سرویس بهداشتی، فروشگاه مواد غذایی و تفریحاتی از جمله قایق سواری، در فاصله یازده کیلومتری و همچنین اردوگاه فرهنگی تفریحی باهنر با قدمت 120 سال در حوالی کوه جهانبین بر فراز ارتفاعات روستای قلعه تک و در فاصله 12 کیلومتری از اقامتگاه در خدمت مسافران عزیز می باشد.
  قبرستان های ارامنه، قلعه سردار اسعد بختیاری، تالاب بین المللی و زیبای چغاخور، رودخانه های خروشان باغ رستم آباد، پیر غار و امامزاده حمزه علی سایر اماکن دیدنی نزدیک به روستای تشنیز با فاصله ی حداکثر 35 کیلومتری از آن هستند.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- مهر و ماه

  شرایط اقامت خردسالان

  پذیرش کودکان کمتر از 3 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، 35 کیلومتری جاده خوزستان، روستای تشنیز، کوی شهید عباسی

   

  اقامتگاه بوم گردی گل صنم، روستای نوآباد

  اقامتگاه بوم گردی گل صنم با 800 متر زیر بنا در روستای نوآباد واقع در یک کیلومتری شهر هفشجان و در منطقه ای بکر و زیبا از جنوب غربی استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.اقامتگاه بوم گردی گل صنم با 5 اتاق، ظرفیت پذیرش 45 الی 50 مسافر را دارد. اتاق های این خانه بومی تقریبا 20 متر بوده و هر کدام ظرفیت 10 نفر را دارند. به دلیل حفظ سنتی بودن خانه، در اتاق ها تخت وجود ندارد و از سرویس کف خواب استفاده می شود همچنین کرسی و بخاری گازی سیستم گرمایشی این بوم گردی هستند. در این منطقه به دلیل وجود آب و هوای خنک، نیاز به استفاده از سیستم سرمایشی نمی باشد. مسافران تمامی اتاق ها می بایست از سرویس بهداشتی عمومی موجود در حیاط اقامتگاه که به صورت مشترک ایرانی، فرنگی و حمام است، استفاده کنند.


  در این خانه بومی چایخانه ای سنتی با زیر بنای 100 متر نیز وجود دارد که شما می توانید در آنجا چای سفارش دهید، برروی تخت های سیمانی حیاط بنشینید و از نوشیدن چای در حیاط با صفای اقامتگاه لذت ببرید.

  استفاده از آشپزخانه ی اقامتگاه برای مسافران مانعی ندارد و شما می توانید در صورت تمایل برای پخت و پز از آن استفاده کنید. علاوه بر آن امکان سفارش انواع غذاهای محلی از جمله دمپخت آتشی، کاکولی محلی و غذاهای سنتی از جمله کشک و بادمجان آتشی، دیزی، انواع خورشت، جوجه کباب، کوبیده برای مسافران وجود دارد.
  از سایر امکانات و خدمات این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیر مسقف به وسعت 400 متر، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور و اینترنت اشاره کرد.

  موقعیت جغرافیایی

  روستای هفشجان دارای جاذبه های گردشگری زیادی ست که با اقامت در این بوم گردی می توانید از آن ها دیدن کنید قبرستان ارامنه با قدمت 400 سال، منطقه کوه جهان بین، پل زمان خان، شیرسنگی های شهر هفشجان با قدمت 800 سال و سنگ نوشته های داخل کوه جهان بین با قدمت 9000 سال برخی از این اماکن گردشگری هستند. همچنین یک پیست اسکی نیز برای علاقه مندان در نزدیکی اقامتگاه وجود دارد.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- گل صنم نوآباد

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان کمتر از 3 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، هفشجان، روستای نوآباد

   

  اقامتگاه بوم گردی کومه کلار، بروجن

  اقامتگاه بوم گردی کومه کلار یکی دیگر از اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری است که در در استان چهار محال و بختیاری بخش گندمان روستای کتک علیا قرار گرفته و مشرف بر تالاب گندمان و کوه زیبای کلار است. این اقامتگاه یک ساختمان دوبلکس است که دارای یک سالن 45 متری بالا و دیگری در طبقه پایین و هر طبقه شامل یک اتاق، سرویس کف خواب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام می باشد. این خانه مناسب برای سفر های خانوادگی می باشد و امکان اجاره ی کل خانه نیز وجود دارد.

  ظرفیت کلی اسکان در این خانه ی بومی 30 نفر و بهترین فصل سفر به این منطقه اردیبهشت است. دیگر امکانات و خدمات رفاهی اقامتگاه بوم گردی کومه کلار شامل پارکینگ غیر مسقف، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و راهنمای تور محلی می باشد 

  همچنین در صورت درخواست گردشگران عزیز در این اقامتگاه امکان تهیه و طبخ انواع غذا های محلی نظیر آش دوغ، کاله‌ جوش، تاسکباب، آوریز، کشک و کدو، پلو خورش به، آش انار، شله بریان و شوربای قیمه ریزه فراهم شده است. اجرای موسیقی زنده، برنامه های طبیعت گردی و دیدن پرندگان مهاجر نیز از برنامه های تفریحی این اقامتگاه می باشد.
  از جمله جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی نزدیک به این اقامتگاه می توان به تالاب چغاخور، سیاسرد، تالاب گندمان و موزه ی مردم شناسی بروجن اشاره کرد.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- کومه کلار بروجن

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان زیر 4 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، بروجن، گندمان، روستای کتک اولیا

   

  اقامتگاه بوم گردی ترنج، ده چشمه 

  اقامتگاه بوم گردی ترنج  یکی دیگر از اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری است که شهرستان فارسان، روستای ده چشمه واقع شده است. سالانه گردشگران زیادی بدلیل داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعت گردی، به این روستا سفر می کنند. بوم گردی ترنج خانه ای روستایی به وسعت 500 متر مربع و زیر بنای 250 متر می باشد.

  این خانه دارای 3 اتاق و یک هال پذیرایی بوده که با توجه به تعداد مسافران، بصورت اتاق یا دربست در اختیار مهمانان قرار می گیرد. اتاق ها دارای 2 درب هستند که یک از آنها داخل خانه و دیگری رو به حیاط باز می شود. همه ی اتاق ها 24 متری، با ظرفیت 8 نفر، دارای سرویس کف خواب و سیستم سرمایشی و گرمایشی پنکه، بخاری گازی و کرسی هستند. در این اقامتگاه توالت ایرانی و حمام بصورت مشترک در خانه و محوطه تعبیه شده است.

  مسافران با رزرو بوم گردی ترنج ده چشمه، می توانند از صبحانه محلی ( پنیر، کره، مربا، تخم مرغ، گوجه، خیار، نان ) بصورت رایگان استفاده کنند. در صورت تمایل نیز می توانند انواع غذاهای محلی و سنتی نظیر کشک و بادمجان، انواع کباب ها، کوکوسبزی، کته، دمپختک، آبگوشت و... را سفارش دهند.

  لازم به ذکر است داخل خانه یک آشپزخانه عمومی نیز برای مهمانان وجود دارد که شامل تمامی تجهیزات از جمله سینک، یخچال، گاز و .. می باشد.

  از سایر امکانات خانه بومی ترنج می توان به اینترنت رایگان و فضای گسترده برای پارک خودرو در کنار اقامتگاه اشاره کرد. ازجمله برنامه های اقامتگاه معرفی مکان های دیدنی روستا واستان و همچنین برنامه های کوه نوردی برای مهمان های عزیز می باشد. همچنین در صورت هماهنگی قبلی، موسیقی محلی زنده نیز برای مهمانان اجرا می شود.

  موقعیت جغرافیایی

  روستای ده چشمه در 5 و نیم کیلومتری جنوب شهرستان فارسان و 41 کیلومتری غرب شهرکرد واقع شده است. شهر فارسان که در منطقه ای جلگه ای قرار دارد، از آب و هوای معتدل، زمستان های سرد و تابستان های نسبتا گرم و خشک برخوردار بوده و در فصل بهار با رودخانه های فصلی، چشمه سار ها و دامنه های سرسبز به اوج زیبایی خود میرسد.
  بافت قدیمی روستای ده چشمه خود می تواند یکی از جاذبه های گردشگری باشد. علاوه بر آن کتیبه ها و سنگ نوشته های بجا مانده از دوران مشروطیت، آبشار های زیبا از جمله پیرغار، باغ های سرسبز و طبیعت بکر و دلنشین اطراف روستا می تواند برای علاقه مندان به طبیعت جذاب باشد. علاوه بر آن چشمه ی پر آبی در این روستا وجود دارد که که منبع آب آشامیدنی بسیاری از روستاها و شهرستان فارسان است. دلیل نام گذاری این روستا نیز همین چشمه می باشد.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-ترنج ده چشمه

  شرایط اقامت خردسالان

  پذیرش کودکان کمتر از 5 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر فارسان، روستای ده چشمه، کوچه 15

   

  اقامتگاه بوم گردی ارگ کیان، شهرکیان

   یکی  دیگر از زیباترین اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری اقامتگاه ارگ کیان است که درشهر کیان قرار دارد. این مجموعه که شامل فضای اقامتی و سفره خانه سنتی ست، با ظرفیت پذیرش 15 مسافر جهت اقامت شبانه، میزبان گردشگران عزیز می باشد. بوم گردی ارگ کیان دارای 3 اتاق سنتی کف خواب شامل 1 اتاق 24 متری و 2 اتاق 12 متری ست که فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند. توالت ایرانی، فرنگی و حمام بصورت مشترک در محوطه قرار دارد.

  از سایر امکانات و خدمات اقامتگاه بوم گردی ارگ کیان می توان به پارکینگ غیر مسقف، راهنمای تور، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و اینترنت رایگان اشاره کرد. همچنین اجرای موسیقی زنده محلی دو شب در هفته، از جمله برنامه های این اقامتگاه برای گردشگران است.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  بوم گردی ارگ کیان


  امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه امکان استفاده از آشپزخانه برای مسافران وجود ندارد. بنابراین مهمانان عزیز در صورت تمایل و با هماهنگی قبلی می توانند برای وعده های ناهار و شام غذاهای محلی موجود در سفره خانه اقامتگاه را سفارش دهند. غذاهایی قبیل کوبیده، جوجه کباب، کوبیده چهل مغز، کباب بختیاری، خورشت قورمه سبزی، قیمه، مرغ، آش و حلیم بادمجان جهت سفارش  موجود است.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری-ارگ کیان

  موقعیت جغرافیایی

  شهر کیان نیز یکی از توابع شهرستان شهرکرد و در 5 کیلومتری این شهر قرار دارد. آب هوای این شهر بسیار خنک بوده و به همین دلیل در فصول گرم سال گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

  آدرس:استان چهارمحال و بختیاری، شهرکرد، شهر کیان، خیابان ایمان


   

  اقامتگاه بوم گردی کهن دیار، بلداجی

  اقامتگاه بوم گردی کهن دیار نام دیگر اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری است که درشهرستان بروجن، شهر بلداجی واقع شده است. ساختمان اقامتگاه نمایی کاهگلی و سنتی با قدمت 30-40 سال دارد و میزبان شما مسافران و گردشگران عزیز می باشد.

  این اقامتگاه ظرفیت پذیرش و اسکان حداکثر 35 گردشگر را دارد که شامل 5 باب اتاق به صورت 2 اتاق 12متری با ظرفیت 5 نفر، 1 اتاق 18 متری با ظرفیت 6نفر، یک چادر عشایر 24 متری با ظرفیت 7 تا 8 نفر و یک سالن سنتی با ظرفیت 8 تا 10 نفرمی باشد. تمامی اتاق ها دارای سرویس کف خواب هستند (در صورت تمایل گردشگران عزیز با هماهنگی می توانند از تخت خواب استفاده نمایند) و همچنین اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی می باشند و مسافرین و گردشگران عزیز باید از سرویس بهداشتی (یک توالت ایرانی، یک فرنگی، یک فرنگی مخصوص افراد ویلچری) و 2 حمام داخل محوطه بصورت مشترک استفاده نمایند.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  بوم گردی کهن دیار بلداجی

  امکانات و خدماتی که این اقامتگاه برای مسافران و گردشگران عزیز فراهم کرده است نظیر آهنگ محلی، شعر خوانی، اینترنت، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، امکان گرفتن جشن در سالن سنتی، راهنمای گردشگر، سیستم گرمایش بخاری گازی و کرسی، سیستم سرمایش کولر برقی، غذاهای محلی و سنتی از قبیل آش دوغ، یارما، شیربرنج، انواع کباب و عدس پلو مرغ مخصوص (باتوجه به شرایط اقامتگاه سفارش غذا  از قبل باید انجام گیرد) و کافی شاپ با انواع دم نوش، قهوه و آبمیوه های طبیعی می توان اشاره کرد.  

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- کهن دیار بلداجی

  موقعیت جغرافیایی

  اقامتگاه بوم گردی کهن دیار در شهر بلداجی و در فاصله 56/8 کیلومتری شهرکرد واقع شده است. از جمله جاذبه های گردشگری این منطقه که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند می توان به امام زاده حمزه علی، تالاب گندمان، دریاچه کلار (چال تر)، تالاب چال خشک، باغ خان که قدمت آن به زمان زندیه بر می گردد، چشمه ها و رودخانه های فصلی که معروف ترین آنها چشمه خان است، باغ توت فرنگی، تالاب بین المللی چغاخور با جاذبه های تفریحی همچون ماهیگیری، تماشای پرندگان مهاجر، گشت زدن در تالاب با قایق، دوچرخه سواری و پیاده روی در دشت شقایق اشاره کرد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، بلداجی، خیابان امام حسین

   

  اقامتگاه بوم گردی سایدا ، ناغان

  یکی دیگر از دلنشین ترین اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری اقامتگاه بوم گردی سای دا، شهر ناغان است. خانه بومی سای دا با محیطی بسیار زیبا و سرسبز شامل یک حیاط بزرگ و دلباز، 4 اتاق به صورت 3 اتاق 15 متری با حداکثر ظرفیت 6 نفر و یک اتاق 24 متری با حداکثر ظرفیت 10 نفر می باشد که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش حدودا 28 گردشگر را دارد. تمامی اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند بنابراین مهمانان گرامی می بایست از سرویس بهداشتی ( 2 توالت ایرانی و یک توالت فرنگی ) و یک حمام داخل ساختمان به صورت مشترک استفاده نمایند.

  از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی سای دا برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به پارکینگ غیرمسقف، راهنمای محلی تورهای گردشگری، آشپزخانه عمومی با تمامی تجهیزات و لوازم مورد نیاز آشپزی، سیستم گرمایشی و سرمایشی ( بخاری گازی، کولر آبی و پنکه رومیزی ) اشاره کرد.وجود چندین دست لباس بختیاری زنانه و مردانه برای عکس با لباس محلی این دیار و اجرای موسیقی محلی به درخواست و هزینه گردشگران از برنامه های ویژه ای ست که این بوم گردی برای مهمانان خود تدارک دیده است.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  بوم گردی سایدا ناغان

  لازم به ذکر است مهمانان عزیز در صورت تمایل با هماهنگی قبلی با پرسنل این خانه بومی می توانند از انواع غذاهای لذیذ سنتی و محلی نظیر دم پخت ماش، دم پخت گوجه، آش دوغ، آش کشک، آش کاردین، قورمه سبزی، قیمه و ... سفارش دهند و میل نمایند.

  موقعیت جغرافیایی

  ناغان شهری در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری است که در فاصله 75 کیلومتری جنوب  شهرکرد قرار دارد. از نظر آب و هوایی ناغان منطقه ای سردسیر می باشد و فصل تابستان بهترین زمان سفر به این شهر است.
  طبیعت بسیار زیبا و سرسبز ناغان، باغات میوه و قنات های قدیمی از جمله آثار دیدنی این شهر می باشند. تالاب چغاخور، چشمه سرخون، تنگ درکش ورکش، سد و دریاچه کارون سه و چهار، آبشار زیبای لندی، منطقه محافظت شده هلن و آبشار دره عشق ازدیگر جاذبه های طبیعی و گردشگری این منطقه محسوب می شوند.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- سایدا ناغان

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان کمتر از 5 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر ناغان، بخش کیار، بلوار آزادگان، انقلاب شمالی

   

  اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب، چغاخور

  مزرعه آفتاب نام یکی ازاقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری است که دردهستان چغاخور، روستای دستگرد واقع شده است.

  اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب با ظرفیت اسکان و پذیرش 25 گردشگر شامل 2 واحد اقامتی می باشد. واحد اول خانه بومی با گنجایش 15 نفر داخل روستا و دارای امکاناتی نظیر 2 اتاق خواب، یک تخت دبل، آشپزخانه مجهز، مبلمان، سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی و فرنگی ) و حمام اختصاصی، حیاط سرسبز و دلباز، اینترنت و وای فای رایگان و سیستم گرمایشی بخاری گازی می باشد. واحد دوم یک سوئیت 8 نفره در دل مزرعه زیبا و خوش آب و هوا اطراف روستا است، این سوئیت شامل آشپزخانه با تمامی تجهیزات و لوازم مورد نیاز آشپزی، مبلمان، سرویس کف خواب، توالت ایرانی و حمام، سیستم گرمایشی بخاری گازی و کرسی می باشد.

  از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی مزرعه آفتاب برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به پارکینگ غیرمسقف، راهنمای محلی تورهای گردشگری برای بازدید از جاذبه های اطراف اقامتگاه، تلویزیون و سیستم گرمایشی اشاره کرد. با توجه به خنک بودن آب و هوای منطقه نیازی به استفاده از سیستم سرمایشی وجود ندارد.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  بوم گردی مزرعه آفتاب چغاخور

  موقعیت جغرافیایی

  روستای خوش آب و هوای دستگرد در مجاورت تالاب چغاخور از توابع بخش بلداجی دهستان چغاخور شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری می باشد. دستگرد در فاصله 40 کیلومتری غرب بروجن و 50 کیلومتری جنوب مرکز شهرکرد واقع شده است. این روستا از آب و هوای مطبوع و خنکی برخوردار است، فصل های بهار و تابستان بهترین زمان سفر به این منطقه می باشد.

  از ویژگی های منحصر به فرد روستای دستگرد می توان مجاورت به تالاب چغاخور یکی از مهم ترین زیستگاه های جهان را نام برد. باغ خان آورگان، آستان مقدس امامزاده حمزه علی (ع)، پارک بزیان، تالاب گندمان، چشمه ی تنگ سیاه سیبک، چشمه ی شیرکشته و کوه کلار از دیگر جاذبه های دیدنی این منطقه هستند که همواره مورد توجه گردشگران و علاقمندان به طبیعت و کوه نوردی می باشند.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- مزرعه آفتاب چغاخور

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان کمتر از 5 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر بروجن، بلداجی، دهستان چغاخور، روستای دستگرد

   

  اقامتگاه بوم گردی باوینه، ده چشمه

   یکی از اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری که در روستای ده چشمه، قرار گرفته است اقامتگاه بوم گردی باوینه است. این خانه بومی یک خانه قدیمی بوده که پس از مرمت و بازسازی در خردادماه سال 1398 افتتاح شد و با عنوان اقامتگاه بوم گردی باوینه در حوزه بوم گردی شروع به فعالیت نمود.

  اقامتگاه بوم گردی باوینه دارای 3 اتاق به صورت دو اتاق 24 متری و یک اتاق 30 متری با سرویس کف خواب و هم چنین 2 سوئیت به صورت یک سوئیت 50 متری دو خوابه و یک سوئیت 45 متری تک خواب می باشد. سوئیت ها دارای دو تخت تک نفره و ظرفیت کف خواب هستند که این بوم گردی در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش 50 گردشگر را دارد. هر سه اتاق فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی می باشند بنابراین مهمانان گرامی می بایست از سرویس بهداشتی ( 2 توالت ایرانی و 1 توالت فرنگی سیار ) و 2 حمام داخل محوطه به صورت مشترک استفاده نمایند. لازم به ذکر است که برای سوئیت ها نیز سرویس بهداشتی ایرانی و حمام داخل سوئیت به صورت اختصاصی تعبیه شده است.

  گفتنی است که 4 آلاچیق و تخت سنتی برای شب نشینی و دورهمی طبیعت گردان و استفاده از آرامش شب های روستا و هوای دل انگیز آن فراهم شده است.

  از جمله خدمات و امکاناتی که اقامتگاه بوم گردی باوینه برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به راهنمای تورهای گردشگری، پارکینگ غیرمسقف داخل اقامتگاه با ظرفیت 5 ماشین و سیستم سرمایشی و گرمایشی ( پنکه سقفی برای اتاق ها، کولر آبی برای سوئیت ها، کرسی و بخاری گازی ) اشاره کرد.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  بوم گردی باوینه 

  لازم به ذکر است که گردشگران گرامی در صورت تمایل و هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه می توانند از انواع غذاهای محلی و لذیذ این اقامتگاه نظیر آبگوشت بختیاری، گونه، آش رشته، آش دوغ و...سفارش داده و میل نمایند.

  موقعیت جغرافیایی

  روستای ده چشمه در پنج و نیم کیلومتری جنوب شهرستان فارسان و چهل و یک کیلومتری غرب شهرکرد واقع شده است. بافت قدیمی روستای ده چشمه خود می تواند یکی از جاذبه های گردشگری باشد. علاوه بر آن کتیبه ها و سنگ نوشته های بجا مانده از دوران مشروطیت، آبشار های زیبا از جمله پیرغار، باغ های سرسبز و طبیعت بکر و دلنشین اطراف روستا می تواند برای علاقه مندان به طبیعت جذاب باشد.

  اقامتگاه های بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری
  اقامتگاههای بوم گردی استان چهارمحال و بختیاری- باوینه ده چشمه

  شرایط اقامت خردسالان

  اقامت برای کودکان زیر 7 سال رایگان می باشد.

  آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، شهر فارسان، روستای ده چشمه، خیابان بانک صادرات

   

  آدرس و فاصله اقامتگاههای بوم گردی تا مرکز استان(شهرکرد)

  نام اقامتگاه  فاصله تا شهرکرد آدرس
  اقامتگاه آزاده، چالشتر 11 شهرکرد،چالشتر، پایین تر از مسجد جامع
  اقامتگاه بهشت آباد(دژگرد)، اردل 100 اردل، کیلومتر 10،روستای بهشت آباد
  اقامتگاه اکوکمپ عشایری کوهرنگ 97 چلگرد، 500 متری آبشار شیخ علیخان
  اقامتگاه کول میشون، اردل 100 اردل، میانکوه،سد و دریاچه کارون 4
  اقامتگاه  هزارچشمه، هفشجان 22 شهرکرد، هفشجان، انتهای محله مرغزار
  اقامتگاه تلفنخانه، سامان 22 سامان، خیابان امام خمینی، روبروی تامین اجتماعی
  اقامتگاه  آوای تالاب، بروجن 85 شهر بروجن، گندمان، روستای کتک بالا
  اقامتگاه  مهر و ماه، تشنیز 38 35 کیلومتری جاده خوزستان، روستای تشنیز، کوی شهید عباسی
  اقامتگاه گل صنم، روستای نوآباد 21 هفشجان، روستای نوآباد
  اقامتگاه کومه کلار، بروجن 85 بروجن، گندمان، روستای کتک اولیا
  اقامتگاه ترنج، ده چشمه  42 شهر فارسان، روستای ده چشمه، کوچه 15
  اقامتگاه  ارگ کیان، شهرکیان 8.5 شهرکرد، شهر کیان، خیابان ایمان
  اقامتگاه کهن دیار، بلداجی 66 بلداجی، خیابان امام حسین
  اقامتگاه سایدا ، ناغان 82 ناغان، بخش کیار، بلوار آزادگان، انقلاب شمالی
  اقامتگاه مزرعه آفتاب، چغاخور 67 بروجن، بلداجی، دهستان چغاخور، روستای دستگرد
  اقامتگاه باوینه، ده چشمه 42 فارسان، روستای ده چشمه، خیابان بانک صادرات

   

   

   

  بیشتر بخوانید:5 هتل برتر در شهرکرد

   

  منبع: بیاتور

   

  ما را درشبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید:

  آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

  روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

   
  

  16 اظهار نظر
  مطالب مرتبط
  ویلای سنتی کنار رودخانه چهار محال بختیاری
  ویلای سنتی کنار رودخانه چهار محال بختیاری
  ویلای سنتی کنار آب چهل ایوان 3
  ویلای سنتی کنار آب چهل ایوان 3
  ویلای سنتی کنار آب چهل ایوان 2
  ویلای سنتی کنار آب چهل ایوان 2
  ویلای سنتی کنار آب چهل ایوان 3
  ویلای سنتی کنار آب چهل ایوان 3
  معروفترین آبشارهای استان چهارمحال و بختیاری (آبشار زرد لیمه)
  معروفترین آبشارهای استان چهارمحال و بختیاری (آبشار زرد لیمه)
  کوهرنگ کجاست؟
  کوهرنگ کجاست؟
  19 مسیر گردشگری منحصر بفرد برای گشت و گذار در استان چهارمحال و بختیاری
  19 مسیر گردشگری منحصر بفرد برای گشت و گذار در استان چهارمحال و بختیاری
  مطالب تصادفی
  معرفی انواع نمادها در فرهنگ بختیاری
  معرفی انواع نمادها در فرهنگ بختیاری
  سرچشمه رودخانه زاینده رود| همه چیز درباره زاینده رود زندگی بخش| سرچشمه زاینده رود در حال خشک شدن است؟
  سرچشمه رودخانه زاینده رود| همه چیز درباره زاینده رود زندگی بخش| سرچشمه زاینده رود در حال خشک شدن است؟
  مردم ایران چه نژادهایی دارند؟
  مردم ایران چه نژادهایی دارند؟
  شما هم وارد بحث شید
  مطالب بیشتر