بیا تور : بهترین تورهای رفتینگ و رودخانه های مناسب رفتینگ در ایران و دنیا برای قایقرانی کدامند؟ ( تماس فوری جهت رزرو خانم صفرپور 09934115698)

15 آذر 1398
3769
7

تور های رفتینگ و شناسایی رودخانه های مناسب قایقرانی در اولویت بررسی ما در این مقاله هستند. اگر در ایران می خواهید ورزش هیجان انگیز رفتینگ را انجام دهید منتظر فصل تابستان و بهار بمانید. اگرچه در برخی نقاط دیگر جهان در زمستان هم می شود رفتینگ را تجربه کرد، و شما می توانید این ماجراجویی هیجان انگیز را در زمستان انجام دهید.

تورهای رفتینگ زاینده رود

ثبت نام و رزرو تور رفتینگ کرج ، تور رفتینگ نزدیک تهران ، رفتینگ چالوس 

ثبت نام و رزرو تور رفتینگ در زاینده رود

رفتینگ در رودخانه ارمند 

 تماس فوری جهت رزرو خانم صفرپور 09934115698

رودخانه های معروف رفتینگ در ایران

 آیا می‌دانید در ایران رودخانه‌های بسیاری دارای قابلیت رفتینگ هستند؟ بیشتر این رودخانه‌ها نظیر خِرسان، بختیاری، سیروان، ‌زاب، دز، زاینده‌رود، ‌کارون( رودخانه ارمند ) و... در منطقه زاگرس واقع شده‌اند. البته رودخانه‌های دیگری در منطقه البرز و در نزدیکی تهران دارای این قابلیت هستند که شامل سفید رود، ‌رودخانه کرج، جاجرود، رودخانه هراز، رودخانه چالوس و دیگر رودخانه ها می شوند، که در فصل پرآبی مناسب چنین فعالیتی هستند. سفرهای رفتینگ می‌توانند از چند کیلومتر تا چند ده کیلومتر و حتی تا بیش از صد کیلومتر اجرا شوند. در سفرهای بیش از یک‌روز می‌بایست تجهیزات و لوازم کمپینگ و آشپزی نیز در قایق حمل شود.

رفتینگ تور رفتینگ رفتینگ شهرکرد رفتینگ کرج رفتینگ جاده چالوس
رفتینگ در زاینده رود  

10 تور رفتینگ برتر در ایران 

در ایران افراد زیادی بعد از آنکه می پرسند، رفتینگ چیست؟ به سراغ این می روند که آیا در ایران هم می شود این ورزش را انجام داد؟ که البته جواب آن بسیار واضح است. در این نوشتار چند نمونه از رودخانه هایی که قابلیت رفتینگ را دارند، برایتان آورده ایم. شما می توانید از بین تورهای متعددی که در ایران برگذار می شود، با توجه به انتخاب مقصد مورد نظر یک مورد را انتخاب کنید و در تورهای رفتینگ آن رودخانه شرکت کنید.

رفتینگ تور رفتینگ رفتینگ شهرکرد رفتینگ کرج رفتینگ جاده چالوس
مسیر رودخانه زاینده رود - بخش آرام رودخانه 

استان چهارمحال و بختیاری، بیشترین تعداد رودخانه با قابلیت انجام رفتینگ را دارد. به علت ماهیت کوهستانی مرتفع این استان، که در مسیر بادهای مرطوب سیستم‌های مدیترانه‌ای قرار داشته و موجب صعود و تخلیه بار این سامانه‌ها می‌گردد، دارای بارش های سالیانه نسبتاً مناسب است. استان چهارمحال و بختیاری با وجود داشتن تنها یک در صد از مساحت ایران، ده درصد از منابع آب کشور را در اختیار دارد. ریزشهای جوی و برف و باران درکوه‌های این استان منشاء معروفترین رودخانه‌های دائمی جنوب غربی و مرکزی ایران یعنی کارون و زاینده رود هستند و آبخیزهای این دو رودخانه به ترتیب ۱۳۸۰۰ و ۲۷۲۰ کیلومتر مربع می باشند. این رودخانه ها داری آب کافی، محل مناسب برای به آب اندازی قایق و…  می باشند. به همین سبب این دو رود خانه محل مناسبی برای رفتینگ هستند.

تورهای رفتینگ زاینده رود پر از شور و نشاط و هیجان

رفتینگ کرج ، تور رفتینگ نزدیک تهران ، رفتینگ چالوس

1- استان چهار محال و بختیاری |رودخانه ارمند: 

ارمند که اصلی‌ترین سرچشمه‌ی رود کارون است، در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد، رودخانه اَرمند که به نام کارون علیا نیز شناخته می شود، یکی از رودخانههای مهم این استان است که از مناطق کوهستانی مرتفع شرق و دشتهای مرکزی استان سرچشمه گرفته و پس از عبور از منطقه ای با نام ارمند، آب رودخانه سرخون را دریافت نموده و با پیوستن به رودخانه بازفت، به سد کارون 4 میریزد.

آب بازی در تورهای رفتینگ

مسیر متداول برای قایقرانی در رودخانه ارمند حدود ۲۰ کیلومتر است و درجه سختی قایقرانی در آن بین ۲ تا ۴ است. در نتیجه عموم مردم می‌توانند همراه با راهنماهای حرفه‌ای برای رفتینگ به این منطقه‌ی زیبا که در دل رشته‌کوه زاگرس واقع شده است، بروند. رودخانه ارمند، مناسب رفتینگ در اوایل فصل بهار تا نیمه خرداد ماه و در اواخر تابستان در شهریور ماه می باشد. دلیل این محدودیت نزدیکی این منطقه به استان خوزستان و گرمای زیاد هوا از نیمه خرداد ماه تا اواخر مرداد ماه در تابستان است.

رفتینگ تور رفتینگ رفتینگ شهرکرد رفتینگ کرج رفتینگ جاده چالوس
مسیر رودخانه ارمند - بخش آرام 

حوضه آبریز رودخانه ارمند بیش از 50 درصد استان چهارمحال و بختیاری را شامل شده و با متوسط آبدهی سالانه حدود 100 مترمکعب، به عنوان اصلیترین پتانسیل آب استان مطرح میباشد. وجود شرایط لازم (عرض و عمق کافی) جهت انجام ورزشهای رودخانهای همچون قایقرانی، دسترسی برخی نقاط رودخانه به جاده، بکر بودن منطقه، وجود جنگلهای بلوط، قلههای سر به فلک کشیده، آبشارهای مرتفع و دیوارهای صخره‌ای، چشم اندازهای بکر و وجود مردم محلی خونگرم و باصفا، ظرفیت های مستعد اجرای طرح های طبیعت گردی رودخانه ای و بهره برداری اکوتوریستی ارمند را صد چندان کرده و این منطقه را از نظر گردشگری حائز اهمیت نموده است.

رفتینگ تور رفتینگ رفتینگ شهرکرد رفتینگ کرج رفتینگ جاده چالوس

  برنامه ریزی بر روی جاذبه های این رودخانه خروشان و محیط طبیعی ناب پیرامون آن می تواند یک بهره برداری پایدار را تضمین کند که اشتغال زایی جوامع محلی، ارز آوری، حفاظت از طبیعت و توسعه ورزش های رودخانه ای و طبیعت گردی را به دنبال داشته باشد.

   نقاط مناسب برای به آب انداختن قایق ها، نقاط مناسب برای توقف در مسیر، جاذبه های طبیعی اطراف رودخانه، محل های مناسب برپایی اردوگاه طبیعت گردی و درجه قسمت های خروشان رودخانه، ارمند را از نظر قایقرانی بسیار فنی نموده که با عبور از میان جنگل های بکر بلوط و مزارع روستائیان و هیاهوی بچه های روستایی و صدای پرندگان و گاهاگله های دام، اوقات به یادماندنی را برای طبیت گردان و ماجراجویان رودخانه ای به ارمغان می آورد. اگر بدنبال هیجان در ایمنی کامل هستید ما به شما تجربه رفتینگ در موجهای خروشان رودخانه ارمند را پیشنهاد میکنیم.

تورهای رفتینگ و اوج هیجان

برخی از خدمات تورهای رفتینگ در رودخانه ارمند شامل پرش از صخره، بازدید از چشمه نمک، ارائه تجهیزات کامل رفتینگ(قایق، کلاه، جلیقه نجات،پارو) راهنما و سکاندار رفتینگ(مورد تآیید فدراسیون قایقرانی و فدراسیون جهانی) بیمه مسافرتی، سرویس رفت و برگشت توریستی(دراختیار) و عکاسی (در صورت تمایل)، تورهای رفتینگ را بسیار بیاد ماندنی نموده است.

رودخانه ارمند  که یکی از مناسب‌ترین رود خانه‌های ایران با طبیعتی بکر و کم نظیر در استان سرسبز و کوهستانی  چهار محال و بختیاری جهت اجرای برنامه‌ها و تورهای رفتینگ می‌باشد. این رود خانه با طبیعتی بکر و دست نخورده و گذر از میان دره‌ها و شالیزارهای برنج روستاییان و همچنین گذر از کنار چشمه‌های طبیعی و معدنی نظر چشمه نمک و چشمه گوگرد به یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای اجرای تور رفتینگ و طبیعت گردی مبدل شده است. شرکت در تورهای ما برای عموم آزاد است و حتی می‌توانید با خودرو خود به مکان اجرای رفتینگ آمده و از برنامه رفتینگ ما چه در رودخانه ارمند و چه رودخانه زاینده رود استفاده کنید برای رزرو و هماهنگی تورهای ما با شماره ما در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید و یا در کانال تلگرامی با عضو شوید.

تور یک روزه رفتینگ زاینده رود

مسیر رفتینگ رودخانه ارمند از روستای معدن شروع شده  تا پل ارمند به ادامه پیدا می کند مسیر رودخانه بالای ۱۷ قسمت خروشانی دارد و در تورهای ما سرسره و پرش از صخره نیز گنجانده شده است. باشگاه قایقرانی سیر سپهر مجری مستقیم تور های رفتینگ در رود خانه ارمند، تور های رفتنیگ یک روزه و چند روزه، به همراه طبیعت گردی و کمپینگ است. شرکت در تور های ما برای عموم آزاد است و شما میتوانید با خودرود شخصی نیز به محل اجرای رفتینگ در استان چهارمحال و بختیاری آمده و از برنامه رفتینگ لذت ببرید.

تور دو روزه رفتینگ در رودخانه زاینده رود

2- استان چهارمحال و بختیاری |زاینده رود: 

مسیرهای مختلف قایقرانی در رودخانه زاینده رود در شهرستان سامان واقع شده است. منطقه اجرای رفتینگ یک منطقه توریستی در نزدیکی شهر سامان می باشد که شامل همه امکانات رفاهی از جمله ویلای لب رودخانه، بازارچه خرید، همچنین کمپ باشگاه بمنظور محل استراحت وخواب مسافران است. رودخانه زاینده رود دارای طبیعتی وصف ناپذیر مملو از درختان سر به فلک کشیده در حاشیه رودخانه می باشد که این سرسبزی همراه با صدای آب و اموج خروشان دل هر مسافری را می رباید و خستگی اورا می زداید و روح او را تسکین می دهد. این رودخانه مناسب قایقرانی و آب بازی از اواسط بهار تا پایان تابستان است. رودخانه زاینده رود مسیرهای متعددی با مسافت های مختلف جهت قایقرانی دارد و از همه رودخانه های دیگر کشور شناخته شده­تر است. شناخته شده­ تر بودن قایقرانی در زاینده رود به دلیل این است که درجه سختی آن بین 1 تا 3 بوده و برای دامنه وسیعتری از جامعه قابلیت تفریح و قایقرانی دارد. 

رفتینگ تور رفتینگ رفتینگ شهرکرد رفتینگ کرج رفتینگ جاده چالوس
مسیر خروشان رودخانه 

رودخانه زاینده رود یا زنده‌رود به معنی دهنده زندگی، بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران است که از کوه‌های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و در کویر مرکزی ایران به سمت شرق حدود ۲۰۰ کیلومتر پیش می‌رود و در نهایت به مانداب گاوخونی می‌ریزد. حوزه رودخانه زاینده‌رود ۴۱٬۵۰۰ کیلومتر مربع است. برآورد می‌شود جریان آب این رودخانه در مطلوب‌ترین شرایط ۳۸ مترمکعب در ثانیه است. درحال حاضر برای آبیاری زمین‌های کشاورزی استان اصفهان از سدهای آبیاری که بدین منظور احداث گردیده استفاده می‌شود. با اتمام تونل سوم و انتقال آب در طرح بهشت‌آباد پیش بینی می‌شود استان کرمان هم از استفاده کنندگان آب رودخانه زاینده‌رود خواهد بود. در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ عده‌ای از کشاورزان شرق استان اصفهان به انتقال آب این رود به سایر استان‌های شرقی ایران اعتراض کردند. زاینده‌رود ۱۱۸اُمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

 رودخانه زاینده رود از مهم‌ترین رودهای مرکزی ایران است. از آنجایی که زاینده‌رود در بهار پرآب‌تر است، بهتر است برای تجربه هیجان بیشتر، در این فصل به آن سفر کنید. زاینده‌رود سه مسیر مناسب برای تورهای رفتینگ دارد، که مسیرهای آن بین 30 دقیقه تا 4 ساعت طول کشیده و از 3 کیلومتر تا 17 کیلومتر می باشد. امواج رودخانه‌ی زاینده‌رود در سطح 1 تا ۳ هستند، بدین معنا که برای گردشگران ماجراجو که دارای سلامت جسمی و روحی هستند و بین ۱۲ تا۵۰ سال سن دارند، مناسب است. البته بخش پل زمان‌خان خطرناک است و برای قایقرانی تفریحی توصیه نمی‌شود.

 

انواع تورهای رفتینگ در رودخانه زاینده رود :

با توجه به محل شروع قایقرانی، طول مسیر و نقطه انتهایی برای قایقرانی، برای تورهای قایقرانی در رودخانه زاینده رود می توان تنوعی را قائل بود، که در ادامه به تفاوت این نوع تورها پرداخته می شود.

۱-تور رفتینگ روستای سوادجان تا پل زمانخان:

این مسیر، یک مسیر استاندارد بوده که طول آن ۱۷ کیلومتر آبی می باشد و از روستای سوادجان آغاز شده و تا پل زمانخان ادامه دارد، این مسیر شامل ۴ الی ۵ ساعت قایقرانی روی آب می باشد، هم چنین شامل دو توقف بین مسیر بمنظور صرف پذیرایی بین راهی و اجرای بازی سرسره آبی و همچنین محلی برای انجام پرش از روی یک سکوی طبیعی است. این مسیر دارای سه قسمت خروشان میباشد: اولین قسمت از امواج خروشان در نزدیکی امام زاده بابا پیر احمد بوده، دومین قسمت امواج قبل از پل زمانخان و سومین و مهمترین قسمت آن عبور از زیر پل زمانخان می باشد و مرحله سوم تنها در طی روزهایی که حجم آب کم باشد صورت می گیرد. این تور نیاز به رزو و هماهنگی قبلی دارد و از صبح تا ظهر انجام می گیرد و بعد از برگزاری تور صرف ناهار در باغ گردشگری در نزدیکی انتهای مسیر انجام می شود.

مسیر قایقرانی در رودخانه زاینده رود بر روی نقشه
مسیر قایقرانی در رودخانه زاینده رود بر روی نقشه 
فیلم برداری هوایی تهیه شده از بخش هایی از مسیر رودخانه زاینده رود

 

۲-تور رفتینگ امام زاده بابا پیر احمد:

این تور شامل ۷ کیلومتر آبی به مدت ۵/۱ تا ۲ ساعت است که از امواج امامزاده بابا پیراحمد شروع شده و تا پل زمانخان ادامه میابد، که شامل همه امواج خروشان تور بالا نیز هست. همچنین، این مسیر شامل سکوی پرش نیز هست و نیاز به رزو قبلی ندارد و با تماس و حضور در ایستگاه باشگاه هرموقع که بخواهید میتوانید از این تور استفاده کنید.

ویدیویی از قایقرانی در بخش خروشان رودخانه زاینده رود 

3- استان مازندران|رودخانه هراز:

قایقرانی در مسیر این رودخانه معمولا دو ساعت طول می­کشد که درجه سختی آن ۴ به بالا (بستگی به فصل سال) می باشد. این رودخانه در استان مازندران و در شمال ایران قرار دارد. مسیر پارک میرزا کوچک خان جنگلی تا آمل ۴ کیلومتر است و رفتینگ در آن حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد. درجه‌ی امواج رود هراز تا قبل از گزنک، ۲ و ۳ است و برای اکثر افراد سالم و ماجراجو مناسب است. اما بخش‌هایی از این رودخانه که امواج بیش از ۴ دارند، مناسب قهرمانان رفتینگ و قایقرانان ماجراجو است و به مبتدیان توصیه نمی‌شوند.

با تلاش کارشناسان رفتینگ داخلی و راهنمایان خارجی، طی سفرهای متعدد شناسایی بخشی از رودخانه هراز حد فاصل نارنجستان تا کارخانه کاله (4 کیلومتری آمل ) برای اجرای تورهای رفتینگ آماده شده است. راه اندازی تورهای رفتینگ در این رودخانه، با همکاری انجمن رفتینگ، شرکت متخصصین طبیعت گردی و حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت گرفته است.

پس از شناسایی، برنامه های زیادی برای پاکسازی رودخانه و خارج کردن زباله های طبیعی نظیر شاخ و برگ درختان در مسیر و زباله های آلوده کننده آب مثل اشیا پلاسیتکی، لاستیک و ...انجام و آماده راه اندازی تورهای رفتینگ شده است.

رودخانه هراز از میان جنگل های سر سبز عبور می کند و سوار بر قایق می توان مناظر زیبایی را تماشا کرد، ولی به این نکته باید توجه داشت که رودخانه دارای پیچ های تند، عمق کم و شدت جریان زیاد است، یعنی از نظر قایقرانی بسیار تکنیکی است و می بایست تنها توسط تیم حرفه ای با تجهیزات استاندارد رفتینگ و رعایت کامل استانداردهای ایمنی در رودخانه به قایقرانی پرداخت، در غیر این صورت می تواند بسیار خطرناک باشد.
از اواسط بهار هر سال تورهای رفتینگ در روخانه هراز در حال اجرا بوده و تا مهر ماه ادامه دارد.

رفتینگ تور رفتینگ رفتینگ شهرکرد رفتینگ کرج رفتینگ جاده چالوس
واژگونی قایق بصورت عمدی با اجازه لیدر قایق و اوج لذت مسافران

4- استان گیلان| سفیدرود :

 این رودخانه همچنین برای کایاک سواری نیز مناسب است. درجه سختی آن بین ۲ تا ۳ می باشد. طبیعت رودخانه‌ی پرخروش سفیدرود بسیار زیبا است و مسیر رفتینگ بسیار بکری دارد که از میان کوه‌ها، دشت‌ها، مزارع و روستاها عبور می‌کند. سرو سه‌هزار ساله‌ی هرزویل و سد منجیل از جاذبه‌های این منطقه هستند. این رود که دومین رودخانه‌ی بلند ایران است، امواجی با درجه‌ی ۲ و ۳ دارد که آن را برای رفتینگ و کایاک‌سواری مناسب می‌کند.

5- استان کردستان|رودخانه سیروان

رودخانه سیروان در ناحیه هورامان کردستان است که مسیر آن هم برای افراد مبتدی و هم برای حرفه‌ای ها مناسب است. درجه سختی آن بین ۳ تا ۴ است.

6- استان لرستان و استان خوزستان|رودخانه دز: 

 این رودخانه نیز در بین رفتینگ سواران بسیار محبوب است و درجه سختی آن بین ۳ تا ۵ می باشد.

7- رودخانه سزار :

این رودخانه از شاخه‌ی های رود دز در استان لرستان است و به دلیل دارا بودن امواج درجه‌ی ۲ تا ۴، هم برای مبتدی‌ها و هم حرفه‌ای‌ها مناسب است.

8- رودخانه اروندرود :

این رود پهناور که در جنوب غربی ایران یعنی استان خوزستان واقع شده است، مسیر بسیار هیجان‌انگیزی برای رفتینگ دارد. طول این مسیر پرخروش، ۲۰ کیلومتر است.

9- رودخانه کرج :

رودخانه کرج که از کوه‌های جنوبی البرز سرچشمه می‌گیرد، به علت داشتن امواج درجه ۲ تا ۴ بیشتر مناسب رفتینگ حرفه‌ای و کایاک‌سواری است.

10- استان کردستان|رودخانه سیروان :

این رود در منطقه‌ی هورامان کردستان واقع شده و دارای مسیری طولانی و پرپیچ و خم است که هم برای افراد حرفه‌ای و هم مبتدیان و کایاک‌سواران مناسب است. این رود دارای امواج درجه ۳ تا ۵ است و مبتدیان نیز می‌توانند به سراغ آن بروند.

10 تور رفتینگ یک روزه برتر در جهان ( 10 رودخانه مشهور مناسب رفتینگ در دنیا)

یکی از واجد شرایط ترین افراد برای صحبت کردن در مورد بهترین سفرهای رفتینگ در آب های خروشان در جهان ، میندی گلیسن است. چون او برای تقریباً یک دهه متخصص برتر سفرهای رفتینگ شناخته شده است.

در ادامه با تصاویر به ده رفتینگ برتر در دنیا می پردازیم، ده سفر رفتینگ که بهترین بهترین ها هستند ...

 

1- رودخانه FUTALEUFU ، شیلی

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

طول 60 مایل و سطح 4 الی 5

رودخانه Futaleufu یکی از چالش برانگیزترین قایقرانی در آب های خروشان موجود در جهان را ارائه می دهد. سفر در این رودخانه بی نظیر و راحت هست و شیلی کشوری زیبا و دوستانه است. شما نه تنها در این سفر یک روزه نتنها رفتینگ، بلکه امکان پیاده روی بلکه بازدید از آبشارها و زیپ لاین و رپل را تجربه خواهید کرد. به علاوه در پایان یک روز قایقرانی و زیپ لاین و رپل و هیجان، هیچ چیز بهتر از استفاده از یک چشمه آب گرم نیست.

 

2- رودخانه NAVUA ، فیجی

12 مایل و سطح 2

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

ماجراجویی رفتینگ در تنگه فوقانی ناووا با یک رانندگی هیجان انگیز در جاده ای قطع می شود که با شیب تند به یک پشته ساحلی صعود می کند و سپس به جنگل های بارانی می پیچد. آبشارها از دیواره های تنگه 165 فوتی آبشار می خورند که در باریک ترین نقطه آن 23 فوت عرض دارد. دیواره های سنگ آتشفشانی سیاه توسط انگورهای پیچ در پیچ و سرخس های سرسبز پوشانده شده است. رفتینگ در ناووا با مشارکت خانواده های محلی صاحب زمین توسعه یافته است و منبع درآمدی را گردشگری فراهم می کند.

 

3- رودخانه TATSHENSHINI ، آلاسکا

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

120 مایل سطح 2 الی 3

رودخانه تاتشنشینی تجربه قایق سواری بی نظیر در یک سرزمین بکر در شمال دور، با فرصت های برجسته برای مشاهده حیات وحش و مناظر چشمگیر، از جمله یخچال های طبیعی ، کوه های یخ و مناظر دیدنی را فراهم می کند. برای کوهنورد مشتاق ، انتخاب های متنوعی وجود دارد. از یخچال واکر دیدن کرده و به ارتفاعات بالاتر با چشم انداز باشکوه از رودخانه و مناطق اطراف بروید. یک اکتشاف واقعی و یک روز لذت بخش را می توان با رفتینگ در این رودخانه فراهم نمود.

 

4- رودخانه PACUARE ، کاستاریکا

14 مایل و سطح 3 الی 4

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

رودخانه Pacuare هم در لیست ده رودخانه برتر برای رفتینگ قرار دارد. آب گرم ، جنگل های بارانی و سرسبز قدیمی، آبشارها و مقدار زیادی آب خروشان باعث شده تا این رودخانه به یک جاذبه تبدیل شود. گربه های بزرگ ، میمون ها و پرندگان رنگارنگ متعدد این راهرو رودخانه را خانه خود می دانند. بهتر است دو روزه با یک شب اقامت در کنار رودخانه، تور دو روزه رفتینگ اجرا شود.

 

5- رودخانه CHILKO ، بریتیش کلمبیا

120 مایل و سطح 4

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

این سفر در واقع شما را از رودخانه چیلکو به چیلکوتین و سپس به فراسر می رساند ، و در یک حرکت ماجراجویی و مناظر مختلف به سه شعبه رودخانه تبدیل می شود. یک دره در میان مسیر شامل 14 مایل با قابلیت قایقرانی است. برای ماهیگیران ، دریاچه چیلکو مکان مناسبی است.

6- رودخانه مار، وایومینگ در غرب آمریکا

10.5 مایل و سطح 2

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

این بخش از رودخانه مار در قلب پارک ملی گراند تتون شناور است.  این یک رودخانه عالی است که می توانید برخی از حیات وحش پارک را از جمله مورس ، عقاب های طاس و سمور رودخانه را مشاهده کنید. در طول این سفر رفتینگ تا جای ممکن چشمان خود را باز کنید، فراموش نکنید که به دنبال زیبایی های خفته در آن طرف دره بگردید. این رودخانه بین دو رشته کوه زیبای تتون و گروس محاصره شده است.

 

7- رودخانه توولومن ، کالیفرنیا

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

18 مایل و سطح 4

رودخانه Tuolumne یکی از معدود سفرهای رودخانه ای در کالیفرنیا است. در بهار دیواره های دره با خشخاش های نارنجی درخشان و لوپین بنفش پوشانده شده است. مسلماً بهترین سفردر تابستان ، قایق سواری و رفتینگ در این ایالت و  پیاده روی در کنار رودخانه کلوی و شنا کردن در سوراخ های شنای مخفی آن است، و این راهکاری عالی برای غلبه بر گرما است.

 

 8- رودخانه یامپا ، کلرادو

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

71 مایل و سطح 3 و 4

رودخانه یامپا آخرین انشعاب رودخانه کلرادو است. این مکان در بنای یادبود ملی دایناسور واقع شده است. سواحل ماسه ای ، پیاده روی های جانبی برای تماشای مناظر گراند کانیون و اماکن بومی آمریکای ماقبل تاریخ که به خوبی حفظ شده اند ، در یک راهرو رودخانه چشمگیر احاطه شده اند.

 

9) میانه چنگال رودخانه SALMON ، ایداهو

100 یا 75 مایل و سطح 3 الی 4

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

مثل گراند کانیون ، میدون فورک رودخانه ای است که می خواهید بارها و بارها به آنجا برگردید. در اینجا می توانید با سرعت بالا حرکت کنید و از دیدن چشمه های آب گرم ، پیاده روی های عالی و ماهیگیری لذت ببرید. بهترین زمان برای رفتینگ در این رودخانه اویل ماه ژوئن است.

 

10) رودخانه COLORADO ، آریزونا

280 مایل و سطح 1 تا 10

بهترین تورهای رفتینگ | تور رفتینگ کرج | رفتینگ نزدیک تهران | رفتینگ | تور رفتینگ زاینده رود

رودخانه کلرادو در مسیر 280 مایلی خود، در یک سفر با قایق های رفتینگ حدود دو هفته طول می کشد. مسافران تورهای رفتینگ فقط بخشی از رودخانه را انتخاب می کنند.

دفتر گردشگری و باشگاه قایقرانی سیر سپهر سبا با برند تجاری " بیا تور "  مفتخر است که ارائه دهنده خدمات گردشگری و تورهای یک روزه رفتینگ زاینده رود، تورهای دو روزه رفتینگ زاینده رود، رفتینگ در رودخانه کرج و رفتینگ ارمند رود برای همکاران خوش نام طی یک دهه برگزاری تورهای رفتینگ بوده است .  

منبع ده تور برتر رفتینگ : سایت رفتینگ 

 

برای مشاهده بهترین رودخانه‌های دنیا برای رفتینگ روی همین عبارت کلیک نمایید. 

همچنین برای کسب اطلاعات در مورد هر آنچه باید در مورد رفتینگ و تورهای رفتینگ بدانیم کلیک نمایید.

 تماس فوری جهت رزرو خانم صفرپور 09934115698

 

ما را درشبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید:

با ما در اینستاگرام همراه باشید 

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

 

 

;

 

20 اظهار نظر
مطالب مرتبط
رفتینگ چیست | تور رفتینگ (تور رافتینگ) با بیا تور (تماس فوری جهت رزرو خانم صفرپور 09934115698)
رفتینگ چیست | تور رفتینگ (تور رافتینگ) با بیا تور (تماس فوری جهت رزرو خانم صفرپور 09934115698)
مصاحبه با مسافران تورهای رفتینگ زاینده رود
مصاحبه با مسافران تورهای رفتینگ زاینده رود
خاطرات ماندگار تورهای رفتینگ
خاطرات ماندگار تورهای رفتینگ
پل تاریخی زمانخان در شهرستان سامان
پل تاریخی زمانخان در شهرستان سامان
بهترین رودخانه‌های دنیا برای رفتینگ
بهترین رودخانه‌های دنیا برای رفتینگ
تجهیزات رفتینگ |چه لوازمی برای رفتینگ مورد نیاز است؟ |
تجهیزات رفتینگ |چه لوازمی برای رفتینگ مورد نیاز است؟ |
10 رودخانه بزرگ استان چهارمحال و بختیاری
10 رودخانه بزرگ استان چهارمحال و بختیاری
مطالب تصادفی
دشت مغان، سرزمین باستانی موبدان زرتشتی
دشت مغان، سرزمین باستانی موبدان زرتشتی
منطقه حفاظت شده | شکار ممنوع | قیصری در استان چهارمحال و بختیاری
منطقه حفاظت شده | شکار ممنوع | قیصری در استان چهارمحال و بختیاری
10 هتل سنتی برتر ایران
10 هتل سنتی برتر ایران
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر