پیشنهاد ویژه
تگ ها

بیا تور : 5 کشور برتر برای بازدید از طبیعت گردی هیجان انگیز (بهترین مکان ها برای اکوتوریسم کدامند؟) 

17 مهر 1400
671

با 5 کشور شگفت انگیز و مقاصد سبز آشنا شویم

صنعت اکوتوریسم و طبیعت گردی در سراسر جهان در حال رشد بوده و سلامت فعلی محیط زیست هر سال بیشتر در خطر قرار می گیرد مردم جهان روزانه زمین را با شهرها ، جاده ها ، املاک ، معادن روباز ، مزارع آلوده می کنند.  نگاهی به  Google Earth  بیاندازید! گسترش سالانه انسان به طبیعت در حال افزایش است. واقعیت ظالمانه این است که در سراسر جهان تعداد مکانهای بکر از نظر اکولوژیکی کمتر و کمتر می شود. با این حال ، در همان زمان ، فرصت های اکوتوریسم در حال افزایش است. مسیرهای اصلی کشورهایی هستند که از محیط غیر معمول ، طبیعت بکر ، صلح و آرامش برخوردارند. بنابراین ، زندگی روزمره در مناطق دوستدار محیط زیست سرشار از اصالت است. این موضوع در دوران رشد تعداد زیاد خودروها ، صنایع و کارخانه ارزشمندتر جلوه می کند. یکی از سوالات مسافران گردشگر در محیط زیستا پیدا کردن مقصدی جذاب برای تعطیلات بوم گردی است. افراد باهوش آنلاین می شوند و عبارتبهترین مکان ها برای اکوتوریسم " را در گوگل جستجو می کننددر نتیجه ، آنها مقاله ای با عنوان "5 کشور برتر برای بازدید از اکوتوریسم هیجان انگیز" پیدا خواهند کرد. در ادامه با آشنایی با مکان هایی که طبیعت در آنها غالب است ، هنوز هم شگفت انگیز خواهید شد.

1-کاستاریکا

کاستاریکا کشوری است که بیشتر با طبیعت گردی در ارتباط است  . مسافران باتجربه، کاستاریکا را به خاطر طبیعت باشکوه و محافظت شده اش دوست دارندخطوط ساحلی در امتداد خلیج کارائیب و اقیانوس آرام تقریبا یک چهارم جنگل های گرمسیری جهان را تشکیل می دهند. همچنین آتشفشان های نفس گیر و سواحل تمیز وجود دارد که زیبایی اولیه را تحت تأثیر قرار می دهند. همچنین ، کاستاریکا هتل های بوم گردی ویژه ای را برای گردشگران ارائه می دهد. یکی از بهترین آنها Cabinas Las Olas  است که در یکی از زیباترین سواحل کاستاریکا با سبزی احاطه شده است.

این یکی از معدود کشورهای آمریکای لاتین است که روی طبیعت گردی حساب می کنداین قانون از جنگل و حیات وحش محافظت می کنداین احتمالاً تنها کشوری است که اجازه هیچ گونه شکار را نمی دهدو چنین تصمیمی نتیجه می دهدشایان ذکر است که مسافران نه تنها می توانند حیوانات زیادی را در اینجا ببینند ، بلکه تا آنجا که ممکن است به آنها نزدیک شوندبه عنوان مثال ، در اکوادور ، شما می توانید کوآلاهای تنبل را در بالای بلندترین درختان در ارتفاعی غیرقابل مشاهده ببینید. در کاستاریکا می توانید این حیوانات بامزه را از فاصله پنج متری تماشا کنیداز این رو ، اکوتوریسم از کاستاریکا دیدن می کند.

2- نروژ

در نگاه اول، به نظر می رسد یک کشور اسکاندیناوی شباهت چندانی با اکوتوریسم ندارد.  سپس ممکن است به نظر برسد که شما از یک فجورد نروژی مطلع نیستید با توجه به موقعیت دورافتاده و رعایت دقیق هنجارهای زیست محیطی ، آبدره های معروف در بهترین حالت حفظ می شوندکوههای پوشیده از برف ، آبشارهای زیبا ، و آبهای شفاف یک منظره کم نظیر استگردشگران می توانند پیاده روی کنند ، دوچرخه سواری کنند یا سفری زیبا با قایق انجام دهنددر این قلمرو ، مسافران محیط زیست ممکن است به تخیل خود اجازه دهند که وحشی شود.

بسیاری از حیوانات وحشی در آبدره ها وجود دارند ، از جمله عقاب ، فوک ، گراز دریایی و پرندگان دریایی. گردشگران می توانند از دهکده های کوچک ماهیگیری دیدن کنند که سنت های فرهنگی آنها نسل به نسل منتقل می شودبازدید از وایکینگ ها می تواند در این کشور سرگرم کننده واقعی باشدبنابراین ، هر کاری می خواهید انجام دهید.

3- کنیا

بسیاری از گردشگران این کشور را با سافاری بیاد می آورند.  دوستداران اکوتوریسم کنیا را به خاطر ساواناهای وسیعش ، که به خاطر تعداد زیاد شیرها و فیل ها شهرت دارند ، می پرستنددر عین حال ، اکثر مردم حتی فکر نمی کنند که می توانید کوه ها ، دریاچه ها ، جنگل های بارانی ، بیابان ها و سواحل را در آنجا پیدا کنید. هر کجا که بروید ، این کشور دارای اکوسیستم و حیات وحش منحصر به فرد بوده و امکان شلوغی در بالای لیست بهترین کشورهای بوم گردی را فراهم می کندتنوع طبیعی باورنکردنی کنیا در حدود 50 پارک ملی و ذخایر طبیعی در سراسر کشور محافظت می شود .

در ساحل ، مسافران می توانند با پای برهنه در سواحل سفید خالص پرسه بزنند یا در صخره های مرجانی رنگارنگ قدم بزنند و از یکی از غنی ترین گیاهان و جانوران جهان در ساوانا و جنگل لذت ببریدنقطه ضعف این اکوتور آفریقایی قیمت بسیار بالای آن استبدون شک ، هنوز همه چیز نسبی استعلاوه بر این ، ثروت طبیعی از فعالیت شکار غیرقانونی رنج برده است ، اگرچه دولت و سازمان های محیط زیستی تمام تلاش خود را برای حفظ میراث طبیعی انجام می دادند.

4- کرالا ، هند

ایالت کوچک کرالا ، در سواحل جنوب غربی هند ، اغلب "کشور خدا" نامیده می شود (به گفته هندی ها). بدون اغراق ، شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که جنگل های باشکوه و بکر و سواحل شنی کامل آن را ببینیداین منطقه یکی از دست نخورده ترین مناطق هند استصدها گونه جانوری منحصر به فرد و تقریباً یک چهارم گیاهان کل کشور در این مکان زندگی می کنند.

پارک ملی Eravikulam ،Periyar  و پناهگاه های حیات وحش Wayanad محل زندگی فیل ها ، گلمن ها (گونه های میمون) و ببرها استطبق گزارش نشنال جئوگرافیک ، کرالا "یکی از ده گوشه بهشتی جهان" استاین نسخه همچنین آن را در لیست "50 مقصد برتر جهان" قرار داده است.

5- ایسلند

ایسلند به داشتن یخچال های طبیعی و چشمه های جوشانش شهرت دارد.  علاوه بر این ، به عنوان دارنده عنوان پایدارترین مصرف کننده انرژی در جهان شناخته می شودبه همین دلیل است که چنین هوای پاک و دره های سرسبز وجود داردایسلندی ها به ندرت از ماشین استفاده می کنند و پیاده می رونددر واقع ، آنها از اسب و دوچرخه استفاده می کنند به لطف چنین نگرانی دلسوزانه ای نسبت به میراث طبیعی ، مسافران چیزی برای دیدن در ایسلند دارندتعجب آور نیست ، زیرا دشتهای گلدار با سنگها همزیستی دارند و چشمه های آب گرم در مجاورت یخچالهای طبیعی قدیمی قرار دارند .

به هر حال ، تعطیلات مزرعه ایسلندی فعالیت خود را در اینجا گسترش داداین انجمن ایالتی است که محل اقامت در مزرعه را به گردشگران ارائه می دهدحدود 150 خانوار ایسلندی با خوشحالی منتظر مهمانان هستندآنها به دوستداران سفرهای محیطی صبحانه ای خوشمزه و سالم از محصولات طبیعی و خواب خوب در اتاق خواب دنج "دهقانی" می دهندبرنامه فرهنگی در خانواده های ایسلندی بسیار متنوع استاگر گردشگران مشتاق انجام این کار هستند ، ممکن است گردشگران در آن محله دوچرخه سواری کنند ، گلف بازی کنند یا حتی به صاحبان باغ کمک کنند.

جمعبندی

طبیعت گردی پدیده ای نسبتاً جدید در جهانگردی جهان استاکوتوریسم سفر از طریق سرزمین های طبیعی را فراهم می کند که توسط فعالیت های بشر تغییر نکرده یا کمی تغییر کرده استچنین مکانهایی نگرش مسئولانه ای نسبت به طبیعت دارند و کمترین تأثیر را در حفاظت از محیط زیست دارند این نوع گردشگری به توسعه پایدار سرزمین ها کمک می کند ، مردم محلی را در ارائه خدمات مشارکت می دهد و مشوق های اقتصادی برای محیط زیست ایجاد می کند. اکوتوریسم انگیزه گردشگران شامل نیاز به ارتباط با طبیعت و جلب رضایت زیبایی شناختی و اخلاقی را ارضا می کند.

افرادی که در زمینه گردشگری فعالیت می کنند به این واقعیت رسیده اند که طبیعت برای مردم بسیار جذاب استبنابراین ، مزایای اکوتوریسم می تواند یک لیست طولانی ایجاد کندمسیرهای اکوتوریسم به مسافران اجازه می دهد تا مناظر زیبا را ببینند و احساسات عمیق واقعی را تجربه کنندگرچه نشان دادن نگرش دقیق و مسئولانه نسبت به محیط زیست بیش از هر چیز مهم استناگفته نماند که از هوای تازه ، غذاهای ارگانیک و هماهنگی با طبیعت لذت ببرید در نهایت ، هزینه های صرف شده در سفرهای زیست محیطی اغلب برای ایمنی محیط زیست استفاده می شودبنابراین ، پیش بروید و برای تجربیات جدید آماده باشید.

 

 

 

 

0 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر