تورهای کویر نوردی

8 دی 1397
4296
2
0

برای دیدن تورهای هفته جاری، ماه جاری و امسال از صفحه تورها بازدید کنید

تورهای کویری و کویرنوردی یکی از تورهای جذاب و پرمخاطب دیگر در ایران هستند. تورهای کویرنوردی بدلیل ماجراجویی و هیجانی که در تورهای کویرنوردی وجود دارد باعث شده است تا در سرتاسر دنیا علاقه مندان بسیاری داشته باشند. آرامش و زیبایی خارق العاده آسمان شب کویر همگان را شیفته و متحیر کرده و روزهای کویر تجربه های پرهیجان و سرگرم کننده ای نظیر "شترسواری"، "موتور چهارچرخ"، "قدم زدن روی رمل های شنی" و "سافاری" را برای مسافران این نوع از تورها به همراه دارد.

شب کویر
شب پرستاره کویر از جاذبه های بی نظیر کویر است

کویر منطقه ای مملو از سکوت و آرامشی دلچسب است. سرزمینی که یک تاریخ از تغییرات زیستی و زمین شناسی را با خود همراه دارد و همین موضوع جذابیت آن را صدچندان می کند.

در کویر دیدن مناظر طبیعی، تپه‌های شنی روان، طلوع و غروب آفتاب و دشتی پهناور با اکوسیستم خاص خودو طبیعتی زنده قطعاً از خاطرات به یادماندنی سفر با تورهای کویر گردی می باشد.
به دلیل قرار گرفتن مناطق کویری پهناور در کشور ما، تورهای کویر گردی متنوع و متعددی چون کویر مصر، کویر مرنجاب ، کویر کاراکال، کویر ابوزیدآباد، کویر ورزنه و کویر ریگ جن و ... برگزار می‌شوند.
وقتی با یک تورکویرگردی به کویر سفر می‌کنید، در کنار لذت بردن از تماشای مناظر کویری، تپه های شنی و پوشش گیاهی خاص مناطق کویری در روز، و مشاهده آسمانی پر ستاره و بی نظیر در شب، تفریحاتی نظیر سافاری، شتر سواری، موتور سواری در رمل ها و پرواز بر فراز کویر با پاراگلایدر  از هیجان انگیزترین تفریحات می باشند.

مناظر طبیعی، تپه‌های شنی روان، طلوع و غروب آفتاب و دشتی پهناور
کویر: مناظر طبیعی، تپه‌های شنی روان، طلوع و غروب آفتاب و دشتی پهناور با اکوسیستم خاص

از شمال تا خطه جنوب ، تورهای کویرنوردی ایران جاذبه های بکر و خاص خود را دارند که در میان آنها نمی توان یکی از این تورها را به عنوان بهترین کویر ایران معرفی کرد؛ در این میان کویر لوت و دشت کویر جزو بیابان های اصلی و بزرگ ایران می باشند. از سایر تورهای کویر ایران  : تورکویر مرنجاب، تورکویر شهداد، تورکویر مصر، تور کویر طبس، تور کویر کاراکال، تور کویر ریگ جن، تور کویر ورزنه و تور کویر ابوزیدآباد را میتوان نام برد که سالانه گردشگران زیادی را با توجه به دسترسی، شرایط اقلیمی و جاذبه ها جذب می کنند. تورهای کویرنوردی در حالیکه بسیار جذاب و سرگرم کننده هستند می توانند یک ماجراجویی پرهیجان و تکرار نشدنی نیز باشند.

در صورتی تمایل به حضور در تورهای کویرگردی دارید می توانید با مطالعه مشخصات هر کدام از تورهای کویری در مطالب جداگانه ای، اطلاعات دقیقی کسب کرده و سپس تور کویری مورد نظر خود را انتخاب نمایید. تورهای کویرگردی دفتر گردشگری سیر سپهر، به چند دسته  تور کویر مرنجاب، تور کویر ورزنه، تور کویر کاراکال، تور کویر طبس، تور کویر ابوزید آباد، تور کویر شهداد، تور کویر مصر و تور کویر ریگ جن تقسیم بندی شده اند.

شتر سواری در کویر
شتر سواری در کویر بصورت دسته جمعی همراه با مسافران تورهای کویری

 

3 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر