معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی

20 دی 1398
6695
24
9

پرچم هر کشوری نماد آن کشور است که در گذشته روی کاغذ و بعد به تدریج روی پارچه کشیده شد و مردم به عنوان نشان هویت خود از آن یاد می کنند.بنابراین  در زیر می خواهیم برخی از کشورهای آفریقایی را به همراه مفهوم  رنگ پرچم  آنها برایتان توضیح دهیم.

تهیه پرچم رومیزی کشورهای جهان از دیجی کالا

لیست کشورهای قاره آفریقا

پرچم اتیوپی

رنگ های تشکیل دهنده: سبز، زرد و قرمز

معنی پرچم:

پرچم این کشور نماد امید، ایمان و نیکوکاری است. رنگ های سبز، زرد و قرمز رنگهای امپراتوری اتیوپی در سالهای ۱۸۸۹ تا ۱۹۱۳ برمی گردد. رنگ سبز نماد سرزمین حاصلخیز اتیوپی، رنگ زرد نماد صلح و امید به آینده بهتر، رنگ قرمز نماد قدرت و اقتدار کشور اتیوپی و نشان ملی خورشید نشان حاکی از خورشید درخشان در آسمان آبی رنگ و نماد وحدت و اتحاد ملی است.

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور اتیوپی

پرچم تانزانیا

رنگ های تشکیل دهنده: سبز، طلایی، سیاه و آبی

معنی پرچم :

رنگ‌ سبز نماد پوشش گیاهی طبیعی تانزانیا رنگ طلایی نشان ذخایز غنی معدنی کشور رنگ سیاه نشانه ی مردم بومی سیاه پوست و سواحلی‌ تبار رنگ آبی نشانگر دریاچه‌ ها و رودخانه‌های پرشمار تانزانیا و همچنین اقیانوس هند می باشد.

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور تانزانیا

پرچم کنیا

رنگ های تشکیل دهنده: سبز،سفید، قرمز و سیاه

معنی پرچم:

دو نوار نازک سفید در پایین و لبه های بالا قرار دارد. در مرکز بوم یک سپر مردمی آفریقایی ماسایی با اسب های متقاطع است. رسما پرچم کنیا در سال 1963 تأیید شد Heraldry. بر اساس نمادها و معانی این یا آن رنگ است. رنگ قرمز نماد خون ریخته شده  برای استقلال دولت خود می باشد.رنگ سبز نماد ثروت طبیعی و کشاورزی است، جهان بر روی پرچم سفید مشخص شده است. نماد ماسایی نشانه ای از دفاع از آزادی است.

برای دیدن "زیباترین پرچم های جهان" کلیک کنید .

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور کنیا

.برای دیدن "معنی رنگ پرچم های کشورهای اروپایی" کلیک کنید

 

پرچم اوگاندا

رنگ های تشکیل دهنده: زرد، مشکی، سفید، خاکستری و قرمز

معنی پرچم: 

رنگ مشکی پرچم به معنی مردم سیاه قاره آفریقاست. رنگ زرد به نشانه نور طلایی رنگ خورشید بوده و رنگ قرمز به معنی رنگ خون مردم اوگاندا است. مرغ ماهی خوار خاکستری که در میانه پرچم اوگاندا دیده می شود نشان از مردم آرام و مهربان اوگاندا است. پرچم دارای تناسب ۲ به ۳ است. پرچم کنونی اوگاندا به عنوان پرچم زمینی، ملی و دریایی اوگاندا شناخته می شود.

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور اوگاندا

پرچم مراکش

رنگ های تشکیل دهنده: قرمز و سبز

معنی پرچم:

پرچم مراکش به عنوان پرچم ملی و نشان استان شناخته می‌ شودپرچم کشور مراکش دارای تناسب ۳ : ۲ می‌ باشد و ستاره پنج‌ پر یا پنتاگرام شکلی هندسی است که از پنج خط تشکیل شده و به شکل ستاره می باشد. پنتاگرام شکلی از ستاره دارای پنج نقطه بوده که توسط پنج خط کشیده می‌شود.

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور مراکش

پرچم آنگولا

رنگ های تشکیل دهنده: قرمز، سیاه، زرد

معنی پرچم:

معنی پرچم کشور آنگولا و رنگهای بکار رفته در آن به تاریخ استعمار آن کشور و درد و رنج مردم این منطقه باز می گردد. رنگ قرمز پرچم نشانه خون مردم آنگولا در دوران برده داری و استعمار و درگیری ها و مبازرات آزادی خواهانه آنان در برابر استعمارگران می باشد. رنگ سیاه نماد مردم سیاهپوست و قاره آفریقا است. نشان میانه پرچم نمادی از کارگران و کشاورزان کشور آنگولا است بطوری که نیم چرخ دندانه دار نماد صنعت و کارگران بوده و ساطور نشانه کشاورزان و درگیریهای مسلحانه است. علامت ستاره درون این چرخ دنده همانند ستاره سرخ پنج پر حزب کمونیست بوده و نماد سوسیالیسم، پیشرفت و اتحاد بشمار میرود، همچنین رنگ زرد نماد موجود در مرکز پرچم آنگولا نمادی از ثروت و منابع موجود در کشور محسوب می شود

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور آنگولا

 

پرچم غنا   

رنگهای تشکیل دهنده: زرد ، سبز و سیاه                                   معنی پرچم:

قرمز نماد خون ریخته شده افراد در مسیر استقلال غنا، رنگ زرد نشان‌دهنده‌ی ثروت معادن این کشور، رنگ سبز سمبل جنگل‌های انبوه و ثروت طبیعی و ستاره‌ی سیاه نشان دهنده‌ی رستگاری آفریقا است.

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور غنا

برای دیدن "معنی رنگ پرچم های کشورهای اسلامی" کلیک کنید .

پرچم آفریقای جنوبی

رنگ های تشکیل دهنده: مشکی، سبز و طلایی

معنی پرچم:

پس از آزاد شدن نلسون ماندلا از زندان در سال ۱۹۹۰، پرچم جدیدی برای آفریقای جنوبی انتخاب شد. مشکی، سبز و طلایی از تابلوهای کنگره‌ی ملی آفریقایی ماندلا گرفته شد، و قرمز، آبی و سفید از پرچم قدیمی ترانسوال گرفته شده است. گفته می‌شود که شکل Y مانند مربوط به همگرایی فرهنگ‌های کشور است.

پرچم اریتره

رنگ های تشکیل دهنده: سبز، آبی، قرمز و طلایی

معنی پرچم:

این پرچم تلفیقی از دو پرچم قدیمی اریتره است. رنگهای سبز، قرمز و آبی آن از پرچم جبهه آزادی بخش اریتره گرفته شده و خوشه های زیتون آن به پرچم فدرال اریتره برمی گردد. با این تفاوت که رنگ خوشه ها از سبز به رنگ طلایی تبدیل شده است.

پرچم اریتره از یک مثلث متساوی الساقین که قاعده آن در محل برافراشتن پرچم به رنگ قرمز تشکیل شده است. در محل تلاقی راس مثلث با ضلع موازی قاعده، دو مثلث به وجود آمده که مثلث بالایی به رنگ سبز و پائینی به رنگ آبی است. در میانه مثلث قرمز رنگ نیز شاخه های زیتون طلایی رنگ به چشم می خورند.

سبز نشانه کشاورزی و دامپروری، رنگ آبی نشانه آبی دریا و رنگ قرمز پرچم اریتره به معنی خونهایی است که در راه آزادی و استقلال کشور ریخته شده است. نماد طلای رنگ شاخه های زیتون و حلقه گل به معنی ثروت نهفته در معادن کشور می باشد. برخی نیز شاخه زیتون در درون حلقه گل را به نشانه سازمان ملل و نقش آن در استقلال کشور اریتره می دانند.

معنی برخی پرچم کشورهای آفریقایی
پرچم کشور اریتره

می توانید ویدئویی از" معرفی پرچم کشورهای جهان " را در این لینک ببینید.

منبع : بیا تور

 

ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

 

7 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر