چگونه یخ دوستی را باز کنیم؟

11 آذر 1398
2685
1

تور رفتینگ یکی از تورهایی است که می تواند به عنوان بستری برای خلق خاطرات زیبا بوده و تسریع کننده ایجاد رابطه های دوستی و خانوادگی در سطحی بالاتر باشد. برای باز کردن یخ رابطه بین شما و دوستانتان یک پیشنهاد فوق العاده می تواند شرکت در تور رفتینگ باشد. بخصوص برای دو خانواده که بتازگی بجهت حضور نو عروس و تازه داماد با یکدیگر نسبت یافته اند، تور رفتینگ می تواند محلی برای آشنایی سریعتر باشد. اما دلیل این پیشنهاد چیست؟ در ادامه با یک مقدمه کوتاه به صورت دقیق تری به موضوع می پردازیم.

تور رفتینگ | رفتینگ | دوستی| باز کردن یخ دوستی
تورهای رفتینگ و بستری برای ابراز محبت بیشتر

 

علم پزشکی می گوید، واکنش های شیمیایی که در درون بدن ما رخ می دهند، تعیین کننده تجربه احساسات متفاوت در یک فرد هستند. ساختار بیوشیمیایی بدن انسان هنگام رو به رو شدن با موقعیت های احساسی مختلف، واکنش های متفاوتی از خود نشان داده و هومون هایی متنوع را ترشح می کند.

  هورمون هایی که در بدن ما آزاد می شوند، ممکن است به ما احساس خوب یا احساس بدی را انتقال دهند. تحریک هورمون هایی که تزریق کننده احساسات خوب به ما هستند، روش مناسبی برای داشتن حس خوب هستند.

  تور رفتینگ | رفتینگ | دوستی| باز کردن یخ دوستی
  شادی، هیجان و تجربه همبستگی در تورهای رفتینگ

  در حالت عادی، ما به هورمون ها که مواد شیمیایی بوده و در بدن ما ترشح می شوند، فکر نمی کنیم، اما توجه به آنها می تواند به برخورداری از یک شیوه زندگی سالم در انسان ها کمک شایان توجهی بکند. ترشح هورمون شادی آور و تاثیرگذار به بدن و روح انسان کمک می کند تا با شرایط سخت کنار آمده و شادآب باشد. برای داشتن یک زندگی خوب باید همیشه ترشح بیشتر هورمون هایی را در وجودمان داشته باشیم. در ادامه، بدون توضیح ماهیت شیمیایی هورمون ها و محل ترشح آنها و بحث های تخصصی پزشکی، با زبانی ساده و البته علمی، به ارتباط بین هورمون های زندگی بخش و تاثیر تورهای رفتینگ بر ترشح بیشتر این هورمون ها می پردازیم.

  دوپامین یا هورمون هوشیاری، هورمونی است که انسان را از لحاظ ذهنی هوشیار نگه می دارد. وقتی صحنه ای زیبا از طبیعت رودخانه در یک تور ما را خوشحال می کند و از دیدن منظره ای لذت می بریم، هورمون دوپامین در بدن ما آزاد می شود.

  طبیعت زیبای رودخانه در تور رفتینگ و ترشح هورمون دوپامین
  طبیعت زیبای رودخانه در تور رفتینگ و ترشح هورمون دوپامین

   

  اکسی توسین یا هورمون عشق، هورمونی که با عنوان هورمون عشق شناخته می شود. ترشح این هورمون آدم ها را بهتر کنار هم نگه می دارد، اعضای خانواده را  به یکدیگر بیشتر نزدیک می کند، همچنین، عشق را بین زوجین و والدین و فرزندان افزایش می دهد. اکسی توسین استرس را کاهش می دهد و تعاملات اجتماعی را افزایش می دهد. این هورمون حامی قلب در مقابل انواع استرس هاست. در تورها و مسافرت های دسته جمعی به شکل تور، که امکان حضور همه افراد تور در کنار یکدیگر و در فضای فیزیکی نزدیک، به دلیل ماهیت اتوبوسی بودن تور وجود دارد، ما وقت بیشتری را با دوستان، اعضای خانواده و افرادی که دوست دارید می گذرانیم و این خود افزایش سطح ترشح هورمون اکسی توسین را باعث می شود.

  نزدیکی و گفتگوی صمیمی اعضای تور و ترشح هورمون اکسی توسین
  نزدیکی و گفتگوی صمیمی اعضای تور رفتینگ

   

  آدرنالین یا هورمون هیجان، در تورهای رفتینگ به جهت وجود شور و هیجان زیاد، آدرنالین که هورمونی معجزه گر است به مقدار زیادی در بدن مسافران ترشح شده و شرایطی فوق العاده را برای پذیرش بیشتر فراهم می کند. برای درک قدرت آدرنالین باید به این مطلب اشاره کرد که، در صورتی که حرکت، نگاه، یا خنده ای از فرد مقابل باعث جذب زن یا مرد شود، فرد احساس می‌کند که اصطلاحا عاشق طرف مقابل شده است و دلیل آن هم افزایش آدرنالین در بدن است که فعالیت مغزی را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود فرد احساس خوبی داشته باشد. مراحل ابتدایی علاقمندی به یک فرد باعث فعال شدن واکنشهای استرس زا و افزایش سطح آدرنالین توسط غدد فوق کلیوی در خون می گردد. این فرآیند تاثیر فریبنده ای در فرد ایجاد می کند مانند وقتی که فردی را برای اولین بار می بینید و بدنتان عرق می کند، سپس قلبتان سریعتر می تپد و دهانتان نیز خشک می گردد. وقتی انسانی حس می‌کند عاشق فردی شده است، حالت شیدایی به او دست می‌دهد و انرژی و اشتیاق را در فرد افزایش می‌دهد.

  تجربه اوج هیجان در تورهای رفتینگ
  تجربه اوج هیجان در تورهای رفتینگ

   

  هیجان در پرش از ارتفاع و ترشح آدرنالین
  هیجان در پرش از ارتفاع و ترشح آدرنالین

   

  تور رفتینگ | رفتینگ | دوستی| باز کردن یخ دوستی
  تجربه هیجان در قایقرانی 

   

  تور رفتینگ | رفتینگ | دوستی| باز کردن یخ دوستی
  اوج هیجان و فریاد ها در بخش مواج رودخانه 

   

  تور رفتینگ | رفتینگ | دوستی| باز کردن یخ دوستی
  رفتینگ یا قایقرانی در آب های سفید به جهت کف آلود بودن آب

   

  اندروفین یا هورمون حس خوب، نتایج تحقیقات نشان می دهد، ورزش کردن موجب ترشح می‌شود و فرد تحت تاثیر این هورمون احساس سرحالی پیدا می‌کند. تور رفتینگ علاوه بر داشتن جنبه های تفریحی، به دلیل قالب بودن جنبه ورزشی آن، با ایجاد یک حس خوب در تمامی شرکت کننده گان زمینه را برای ایجاد دوستی های قوی تر در یک بستر سالم ایجاد می کند. علاوه بر جنبه های ورزش و تفریحی، تورهای رفتینگ به دلایل ذکر شده آمادگی فرد را برای داشتن لحظاتی شاد ایجاد کرده و باعث شاد بودن فضای تور نسبت به انواع دیگر تورهای طبیعتگردی می شوند. از طرفی خندیدن باعث افزایش ترشح هورمون‌های سرخوش کننده آندروفین و کاهش هورمون کورتیزول در بدن شده که این امر در نهایت موجب کاهش اضطراب، فشار و انقباضات بدن می‌شود.

   

  آب بازی و بازی های آبی و شاد
  آب بازی و بازی های آبی و شاد 

   

  شنا در رودخانه و تجربه حس خوب
  شنا در رودخانه و تجربه حس خوب

   

  جمع بندی آنکه، با وجود دارا بودن جنبه های مختلف در تورهای رفتینگ، از تجربه دیدن مناظر زیبا در کمال آرامش گرفته تا رسیدن به اوج هیجان در قلب امواج خروشان، از شادی و خنده در طول مسیر قایقرانی گرفته تا اوج شادی در تمامی بخش های تور، لذا تور رفتینگ فضایی رویایی و بی نظیر را برای شکستن یخ دوستی ها و روابط عاطفی جدید ایجاد کرده و می تواند به کمک در ایجاد دوستی های سالم و استحکام روابط عاطفی زوجین و روابط خانوادگی کمک شایانی نماید. 

  عکس دسته جمعی و ثبت خاطرات تورهای رفتینگ
  عکس دسته جمعی و ثبت خاطرات در تورهای رفتینگ

  فضای تورهای رفتینگ چگونه است؟

  تصور کنید همراه با دوستان سوار بر قایقی پارویی با جریان آب رودخانه همسفر هستید. از کنار دشت‌ها، ‌مزارع سرسبز و آبادی‌ها گذر کرده و روستاییان برایتان دست تکان می‌دهند. از میان کوه‌های سر به فلک کشیده و جنگل‌های انبوه می‌‌گذرید و حیواناتی را که در ساحل رودخانه آبتنی می‌کنند تماشا می‌کنید.

  به سکوت طبیعت گوش فرا داده و صدای جریان آب و مشاهده درختان اطراف رودخانه به شما آرامش بی‌وصفی می‌دهد. ناگهان سکوت شکسته می شود، صدای امواج خروشانی را می‌شنوید که در فاصله‌ای نه چندان دور انتظار شما را می‌کشند. هیجان سراپای وجودتان را می‌گیرد و برای رویارو شدن با امواج متلاطم آماده می‌شوید، جای خود را درقایق محکم می‌کنید، به آرامی‌ وارد امواج شده، ولی در یک چشم به‌هم زدن تکان‌های شدیدی به قایق وارد می‌شود، از همه طرف به رویتان آب ریخته می‌شود و برای لحظاتی نمی‌توانید دوستان خود و محیط اطراف را به‌طور واضح ببینید و صدای فریادهای یکدیگر را به‌صورت منقطع می‌شنوید. لحظاتی شورانگیز را با تمام وجودتان حس می‌کنید.  جریان آب کم‌کم آرام شده و دوباره احساس آرامش کرده و به مسیر خود ادامه می دهید. ساحلی بکر و تمیز از دور نمایان می‌شود، توقف می‌کنید، قایق را به بیرون از آب کشیده، وسایل خود را از آن خارج کرده و یک استراحت کوتاه می کنید و پذیرایی می شوید.

    آیا می‌دانید که تحقق رؤیای فوق بسیار ساده و امکان‌پذیر است؟ امروزه در دنیا شاخه‌ای از گردشگری به نام «رفتینگ» وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد سفرهایی ناب و دل‌انگیز را در رودخانه‌ها تجربه کنید.

  برای مشاهده همه چیز درباره ورزش رفتینگ و تورهای رفتینگ کلیک کنید.

   

  منبع : دفتر گردشگری سیر سپهر سبا

   

  ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

  روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

   

  1 اظهار نظر
  شما هم وارد بحث شید
  مطالب بیشتر