کویر ابوزیدآباد کجاست؟

20 آبان 1398
3792
9
0

ایران به لحاظ طبیعی در تمامی فصول سال جاذبه‌هایی متنوعی برای گردشگران دارد. فصل پاییز و زمستان که تقریبا فصل خواب طبیعت است، بهترین جاذبه‌ای که گردشگران را به سمت خود جذب می کند، کویر است. کویر نوردی سفری به اعماق وجود خود است. در سکوت کویر و دشتی سراسر شنی، می‌توان ساعت‌ها بدون حضور صداهای مزاحم نشست و از زیبایی‌ها و آسمان پر ستاره‌اش لذت برد.یکی از این کویر های زیبا و دیدنی کویر ابوزیدآباد کاشان می باشد.

که به راحتی می توانید در تور های یک روزه کویر ابوزیدآباد شرکت کنید و از کویر و کویر نوردی لذت ببرید و تمام این زیبایی ها ر ا ار نزدیک ببینید و لمس کنید.

کویر ابوزیدآباد در کنار دیگر کویرهای ایران، مانند کویر مرنجاب و کویر مصر از محبوب‌ترین  مکان های کویری برای گردشگران و علاقه‌مندان به این نوع جاذبه‌هاستکویر ابوزیدآباد پایتخت گویش‌های کهن ایران می باشد. فرهنگ مردمان این منطقه، گویش بیذوی  جزاصلی ترین جاذبه‌های گردشگری کویر ابوزیدآباد به حساب می آیند

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کویر ابوزیدآباد کاشان

کویر ابوزیدآباد کجاست؟

اطراف کاشان کویرهای خاص و دیدنی‌ وجود دارد. یکی از این کویرهای خاص و زیبا  که در شمال شرقی کاشان قرار دارد، کویر ابوزیدآباد است. کویر ابوزیدآباد در فاصله‌ی 38 کیلومتری جنوب شرق کاشان و در میان سکوت دشت کویر، واقع شده این کویر در کاشان یکی از بهترین مناطق ایران برای کویرنوردی محسوب می شود  زیرا جاذبه‌های تاریخی هیجان انگیز فراوانی در خود جای داده است .در سفر به کویر ابوزیدآباد می‌توانید آرامش  کویر و تجربه راه رفتن بر تپه‌های شنی و زیبای های دیگر کویر را لمس کنید.

فاصله کویر ابوزیدآباد تا بعضی از شهرها

تهران تا کویر ابوزیدآباد 281 کیلومتر
اصفهان تا کویر ابوزیدآباد 186 کیلومتر
کاشان تا کویر ابوزیدآباد 38 کیلومتر
یزد تا کویر ابوزیدآباد 355 کیلومتر

 

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
از زیبایی های کویر ابوزیدآباد

ابوزید نیز مثل هر تکه‌ی دیگر از کویر، اوج زیبایی خود را در سکوت عمیق، لابه‌لای تپه‌های شنی  داغ  روانش و چشم‌اندازهای وسیع و بی‌نظیرش پنهان کرده است.  از جاذبه‌های گردشگری در نزدیکی آن می‌توان به قلعه کرشاهی، آب‌انبار صفوی، شهر زیرزمینی اویی و شهر تاریخی نوش‌آباد که به روایتی پایتخت انوشیروان ساسانی بوده است اشاره کرد.

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کویر ابوزیدآباد کاشان

در نزدیکی کویر ابوزیدآباد چه جاذبه های گردشگری وجود دارد؟

کاروانسرای ابوزیداباد و مرنجاب : 

کاروانسرای صفوی ابوزیدآباد، در شهر ابوزیدآباد با حوضی به شکل گل، یکی از جاذبه‌هایی است که می‌توانید به تماشایش بروید و شبی را در کمال آرامش در آنجا بگذرانید.

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کاروانسرای ابوزیدآباد

کویر ابوزید اباد و قلعه کر شاهی :

 قلعه کرشاهی، یکی از آن قلعه‌‌هایی است که شما را به گذشته‌های دور، اما نامعلومی وصل می‌کند و از زیبایی هایش لذت ببریدو  در آنجا عکس‌های خوبی ثبت کنید. این قلعه خارج از ابوزیدآباد و  بعد از روستای قاسم‌آباد قرار دارد.

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کاروان سرای ابوزیدآباد

شهر زیرزمینی اویی

 این شهر تاریخی  قبل از اسلام و احتمالا به اوایل دوره ساسانی بنا گردیده است. شهر اویی کاملا به صورت دست ‌کن ساخته شده، برای دفاع از شهر در مواقع خطر  به این صورت در زیر زمین ساخته شده است،  چندین هزار مترمربع و زیر بافت قدیمی نوش‌آباد قرار گرفته و تا سطح امروزی آن نیز کشیده است. جالب است بدانید که این شهر زیرزمینی در سال ۱۳۸۵، به صورت کاملا اتفاقی توسط فردی که در منزل خود در حال حفر چاه بوده، کشف شد.

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
شهر زیرزمینی اویی
​​​​​

ابیانه کجاست؟

 ابیانه، شهر سرخ رنگی که در نزدیکی شهرستان نطنز قرار گرفته و گردشگران خارجی زیادی، دوستدار تماشای این شهر هستند و همیشه یکی از مقاصد گردشگری توریست های خارجی این روستای زیبای تاریخی می باشد. این روستا در دل یکی از کوه‌های بزرگ کاشان، به نام کوه کرکس بنا شده است.که به دلیل معماری بومی و بناهای تاریخی متنوعش از روستاهای منحصر بفرد ایران است. ابیانه روستایی خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی بکر و زیبایی است

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
روستای تاریخی ابیانه کاشان
کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کوچه های زیبای روستای تاریخی ابیانه

برای مشاهده مطالب مربوط به "روستای تاریخی ابیانه" کلیک کنید

تفریحات کویر ابوزید آباد

آفرود یکی از مهمترین تفریحات کویر ابوزیدآباد است. که هم با اتومبیل های شاسی بلند شخصی هم از اتومبیل هایی که در کویر  توسط بومیان اجاره داده می‌شوند  می توانید آفرود را تجربه کنید.
شترسواری از دیگر تفریحات مورد توجه در ابوزید آباد به شمار می‌آید .
 از دیگر زیبایی های کویر شبهای پر ستاره کویر است که می توانید  از آرامش، سکوت و زیبایی این ناحیه لذت ببرید و ستارگان را با دوستان خود رصد کنید.

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کویر ابوزیدآباد

برای بازدید از کویر ابوزیدآباد چه فصلی از سال مناسب است؟

ابوزید آباد دارای اقلیمی بیابانی است که تابستان‌هایی بسیار گرم و خشک و زمستانهایی معتدل دارد. در نیمة سرد سال اغلب خنک است و زمان مناسبی برای بازدید از این کویر است.

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کویر ابوزید آباد کاشان

در کویر ابوزید کجا اقامت کنیم؟

اگر به دنبال اقامت در کویر ابوزید آباد هستید، کاروانسرای ابوزید آباد می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. کاروانسرای ابوزیدآباد از معدود کاروانسراهای تاریخی در ایران است، که هنوز هم کارکردی اصلی خود به عنوان یک مکان اقامتی را حفظ کرده. این کاروانسرا که بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد، در زمان صفویان بنا شده است. یا از مراکز اقامتی کاشان و آران‌وبیدگل و یا زائر سرای امامزاده آقا علی عباس (ع) استفاده کنید

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کاروانسرای ابوزیدآباد کاشان

کاروانسرای ابوزیدآباد پس از مرمت به فهرست آثار ملی ثبت شد و اکنون با داشتن ۲۹ اتاق میزبان گردشگران علاقمند است. یکی از ویژگی‌های این کاروانسرا این است که اصالت آن در طول تمام این سال‌ها حفظ شده. شکوه خارق العاده و امکانات مناسب باعث شده تا اقامت در این کاروانسرا به یکی از بهترین تجربه‌های بومگردی شما تبدیل شود.

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
اتاق کاروانسرای ابوزیدآباد

 

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
اقامتگاه بوم گردی کویر ابوزیدآباد

به دلیل دسترسی سخت‌تر نسبت به منطقه مرنجاب این منطقه بکر باقی مانده است. از این رو حیات‌وحش این منطقه از امنیت نسبتا بهتری نسبت به منطقه مرنجاب برخوردار هستند. پوشش جانوری منطقه عبارت است از: شاهین، عقاب، خرگوش، روباه شنی، گربه شنی، شغال، گرگ، جرد، هوبره انواع آگاما و مار، لاسرتای مرنجابی، پامسواکی و....

کویر ابوزیدآباد کجاست؟
کویر ابوزید اباد

چرا کویر ابوزید آباد خاص است؟

به دلیل لذت غیر قابل وصف پیاده روی روی شن‌های روان و سکوت و آرامش کویر ابوزید آباد مسافران زیادی مجذوب این کویر می شوند و دلیل دیگر جذابیت این کویر  نزدیکی به کاشان، ابیانه و آران و بیدگل می باشد.

در سفر به کویر ابوزیدآباد چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای اینکه در سفر به کویر ورزنه لحظات بهتری را سپری کنید بهتر است وسایل مورد نیاز در کویر را همراه خود داشته باشید. از جمله این وسایل ضروری، دوربین عکاسی، کرم ضد آفتاب، کفش مناسب و عینک آفتابی و بطری آب می باشد.

تور کویر ابوزید آباد کاشان

برای رفتن به کویر ابوزید آباد، بهتر است در تورهای کویر نوردی همراه راهنمای مجرب سفر کنید. بیا تور یکی از برگزار کنندگان تور کویر ابوزید آباد کاشان می باشد که با شرکت در آن می‌توانید از کویر نهایت لذت را ببرید و  از جاذبه های گردشگری آنجا دیدن فرمایید.

برای مشاهده مطالب مربوط به "تور کویر" کلیک کنید.

نکات لازم جهت بازدید از کویر ابوزیدآباد

  • برای سفر به کویر ابوزید آباد نیازی به اخذ مجوز نیست.

  • این کویر بسیار بزرگ است و ممکن است در آن جا گم شوید . پس حتما همراه با تور و راهنما سفر کنید.

  • حتما بطری آب همراه خود داشته باشید.

  • حتما  تجهیزاتی  که در بالا گفته شد همراه خود داشته باشید

  • حتما کمی خوراکی لازم مانند آبنبات همراه داشته باشید.

برای مشاهده مطالب مربوط به "وسایل ضروری کویر نوردی" کلیک کنید.

می توانید بهترین کویرهای ایران را در مقاله ای با همین عنوان مطالعه بفرمایید.

منبع : بیا تور

 

ما را درشبکه های اجتماعی  دنبال کنید:

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

برای اطلاع ازمناسب ترین  تور های گردشگری با ما در ارتباط باشید.

30 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر