کویر چه زیبایی های دارد؟

18 آذر 1398
3429
13
1

اکثر ما فکر می کنیم زیبایی های طبیعت مختص رودخانه‌های خروشان، جنگل های سر سبز  و کوه‌های سر به فلک کشیده است، در صورتی که زیبایی را در تک تک آفریده های خداوند می توان دید. کویر یکی از این زیبایی ها است که خود از جذابیت و زیبایی و آرامشی ژرف و سکوت و  .... بهره مند است.

زیبایی های کویر|آرامش|سکوت
آسمان زیبای کویر

کویر گردشگران بیشماری از سرتاسر  جهان برای بهره بردن از آرامش و سکوت آن و البته تماشای آسمان پرستاره شب را مجذوب خود کرده است. کشورهای متعددی در جهان با استفاده از ظرفیت‌های گسترده‌ای که بیابان، کویر و تلماسه‌های شنی برای آن ها به وجود آورده است، صنعت توریسم خود را توسعه داده و آمار گردشگری خود را بهبود بخشیدند.

زیبایی های کویر|آرامش|سکوت
شتر سواری از زیبایی های کویر

شاید از نظر بعضی از افراد گرمای کویر هنگام روز کلافه کننده باشد، اما شب‌های آن خنک بوده و جمع شدن دور آتش و رصد ستاره های درخشان آسمان، لذت خاص خود را دارد. آسمان کویر آسمانی زنده است که با انبوهی از چراغ های کم سو و پرسویش نشان از یکی از زیبایی های ذات پروردگار است.

تماشای آسمان پرستاره‌، تجربه‌ سکوتی دلنشین و آرامش‌بخش و لذت بردن از حال و هوای طبیعت و دور بودن از  تمام دغدغه های امروزیو استشمام هوای پاک و بدون آلودگی، از آرزوهای خیلی ار افراد می باشد.

زیبایی های کویر|آرامش|سکوت
تماشای آسمان پر ستاره کویر

کویر تنها جایی است  که می توان به عظمت و زیبایی آسمان شب پی برد و حضور خدا را بیشتر از هرجای دیگری احساس کرد. صدای سکوت کویر آرامش بخش ترین صداهاست. سکوت کویر، هوای دلنشین و آسمان پر ستاره ی شب آن، رویایی ترین صحنه ها را می آفریند. کویر همان دنیای خیالی است که مردمانش همیشه در صلح اند، همان طبیعت بکر و دست نخورده ای که به گمان خیلی ها چیزی ندارد که به تاراج برده شود اما کویر سرشار است از بودن و زندگی، که زندگی را در همین سکوت مرموز و بودن را در همین یکی شدن گذشته و حال و آینده باید جستجو کرد.

در کویر، آفتاب که غروب می کند بلافاصله اولین ستاره در آسمان حضور می یابد. بعد کم کم ستاره های دیگر خود را نشان می دهد. ستاره ها اشکال متفاوتی دارند، شکل خرس، ماهی، شیر،کمان ،خوشه، و …..وبه همین نام ها نیز خوانده می شوند.

زیبایی های کویر|آرامش|سکوت
غروب آفتاب در کویر

می دانم
با یک گل بهار نمی شود
مگر در کویر!

***

آسمان کویر آسمان عاشقانه هاست
چه بسیار عاشقانی که
هر شب با خیره شدن به آسمان کویر
گمشده خود را در میان ستارگانش جستجو کرده اند
بی آن که بدانند
کویر هر ستاره اش را از الماس نگاه تماشاگر عاشق وام گرفته

طلوع و غروب در كویر، آسمان پرستاره و سكوت كویر روان بودن شن ها ، تپه هاي شني، دشت يك دست صاف و هموار، روستاهای كویری و خانه‌های خشتی ، شترسواری، همه از زیبایی های کویر هستند که گردشگران را جذب خود می کند.

شتر سواری یکی از اصلی‌ترین تفریحات و زیبایی های کویری است که سفر شما را خاطره انگیز تر می کند. می توان گفت شتر سواری به اندازه ی اسب سواری از لذت و هیجان خاصی برخوردار است. در کویر می توانید شتر سواری کنید و لذت ببرید.کویر زیبایی های بسیاری دارد که ما در اینجا به اختصار برایتان توضیح دادیم، پیشنهاد می شود این زیبایی ها را از نزدیک و با چشم خود ببینید.

زیبایی های کویر|آرامش|سکوت
از زیبایی های کویر

برای مشاهده بهترین و معروف ترین کویر های ایران کلیک کنید.

 

منبع : دفتر گردشگری سیر سپهر سبا

ما را درشبکه های اجتماعی  دنبال کنید:

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

برای اطلاع ازمناسب ترین  تور های گردشگری با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

 

4 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر