5 کتاب مفید و کاربردی در حوزه گردشگری | که هر گردشگری باید بخواند

26 تیر 1399
1592

امروزه سفر به بخش مهمی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده است و بنوان یک نیاز شناخته می شود. فشار روز افزون شغلی، استرس ها، زندگی ماشینی و...همه باعث می شود تا انسان امروزه نیاز بیشتری برای سفر در خود حس کند و به دنبال این باشد که دمی، فارغ از فشار و تنگناهایی روزانه بیاساید.
صنعت گردشگری امروزه، یکی از پر رونق ترین و درآمد زا ترین صنایع جهان است که بخش عمده ای از اقتصاد ملی بسیاری از کشورهای جهان به آن وابسته است. این صنعت نقش چشم گیر وقابل ملاحظه ای در اقتصاد کشورها ایفا می کند و اقتصاد آن ها شدیدا به گردشگری و خدمات مرتبط با آن وابسته است.

در ادامه مطلب در بیا تور به معرفی 5 کتاب برتر و کاربردی در حوزه گردشگری خواهیم پرداخت تا با استفاده از اطلاعات موجود سفر خوب و لذت بخشی را تجربه کنید.

 

اطلس جامع گردشگری ایران و جهان

اطلس جامع گردشگری ایران و جهان اثری از آقای امیر حسین بختیاری است.
این کتاب، کتابی مفید در زمینه گردشگری می باشد و در حقیقت نقشه راه جامعی برای گردشگران ایرانی محسوب می شود. این کتاب شامل هفت بخش است که هر بخش مخصوص به یک قاره است.  در هر بخش اطلاعات مفید و کاملی در رابطه با موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، فرهنگ و اقتصاد هر قاره بین شده است
 این اطلس دارای نقشه های سیاسی و طبیعی جهان و ایران است و حدود 600 جاذبه گردشگری در زمینه های مختلف از کشورهای جهان را پیش رو قرار می دهد.  همچنین در این کتاب حدود 400 جاذبه گردشگری ایران همراه با نقشه معرفی می شود.

5 کتاب مفید و کاربردی در حوزه گردشگری

 خرید کتاب اطلس جامع گردشگری ایران و جهان  از سایت دیجی کالا

 

200 لذت سفر

نویسنده این  کتاب ، آقای پیام ادیب است که دارای سابقه حدود دو دهه در حیطه های مربوط به سفر است

  سفر، امروزه به بخش مهمی از زندگی مردم  تبدیل شده است و در حقیقت به عنوان یک نیاز لازم و ضروری در زندگی شناخته می شود.روشن است که در این رابطه مسائل و دغدغه هایی ایجاد می شود. چگونه از سفرم لذت ببرم؟ چگوه سفر کنم؟
  پیام ادیب در این کتاب مطالبی را بیان می کند که دانستن و عمل به آن باعث ایجاد حس لذت در  سفر می شود.
  کتاب 200 لذت سفر، اطلاعاتی پیرامون سفر و مقصدهای مهم گردشگری داخلی و خارجی را ارائه می دهد و به دنبال این است که با ارائه راهکارهایی به افراد یاری رساند تا تجربه ای شیرین و لذت بخش از سفر خود به دست بیاورند.

  جملاتی از کتاب 200 لذت سفر:
  سفر کردن، فقط تماشا کردن و عکس گرفتن نیست، این تغییری است که پایدار است. تغییراتی که سفر در شما ایجاد می‌کند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌کند
  سفر مثل ازدواج است، بزرگ‌ترین اشتباه در آن، این است که فکر کنی همه چیز تحت کنترل توست.
  - سفر کردن انسان‌ها را فروتن می‌کند، زیرا در سفر است که شما پهناور بودن جهان و عظیم بودن همه آنچه در آن زندگی می‌کنند را کشف می‌کنید.

   

  دایره المعارف گردشگری کشورهای همسایه ایران

  سفر زمینی به کشورهای جدید و بیگانه با همه هیجانات و دغدغه هایی که دارد خاطرات منحصر بفرد و خاصی را رقم می زند که در سفرهای هوایی و لاکچری قابل تجربه و لمس نیست. 
  این کتاب نوشته فریبرز رشیدی قادر  اطلاعات خوبی برای سفر به کشورهای همسایه مانند ارمنستان و گرجستان آن هم با وسیله شخصی ارائه می دهد و در حقیقت منبع اطلاعات خوبی راجع به سفر زمینی به این کشورها است.

   

  خرید کتاب دائره المعارف گردشگری کشورهای همسایه ایران از سایت دیجی کالا

   

  راهنمای گردشگری شمال سبز ایران: گیلان. مازندران. گلستان

  بی شک شمال کشور، یکی از برترین مقاصد گردشگری کشور است که و  هر فردی در طول زندگی تجربه یکبار سفر به مناطق زیبای شمال کشور را دارد. برای بهره مندی بهتر از مناظر و جاهای دیدنی شمال کشور استفاده از این کتاب کمک شایانی خواهد کرد تا سفری لذت بخش را تجربه کنید و از همه جاذبه ها و مکان های گردشگری شمال ایران دیدن کرده و لذت ببرید
  آقای حمید اعلمی در این کتاب، راهنمای کامل و خوبی در اختیار گردشگران قرار می دهند

  5 کتاب مفید و کاربردی در حوزه گردشگری

  خرید کتاب شمال سبز ایران، از سایت دیجی کالا

   

  کتاب راهنمای گردشگری ایران

  در  تجربه یک سفر لذت بخش و ایجاد خاطرات ماندگار از سفر عوامل مختلفی دخیل هستند. شناخت جاده ها، محل ها و مکان های استراحت و اتراق، شناخت تاسیسات و امکانات بین راهی، جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی و... از جمله این موارد هستند.


  کتاب راهنمای گردشگری و راه های ایران، اثر نرگس علیمردانی با استفاده  از نقشه ها این امکان را فراهم کرده تا گردشگران مسیرهای بهتر را انتخاب کرده و از جاذبه های گردشگری در مسیر و نزدیکی خود و یا در شهر مقصد مطلع شوند .

  این کتاب به معرفی آثار باستانی و مراکز تفریحی و خدمات توریستی و نقشه و شماره تلفن های ضروری در استان های کشور می پردازد.

   

   

  منبع: بیا تور

   

  ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

  آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

  روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

  0 اظهار نظر
  شما هم وارد بحث شید
  مطالب بیشتر