گردشگاه و چشمه سیاسرد بروجن | مکانی برای تجربه هوای خنک و دلچسب

6 مرداد 1399
5354
12

گردشگاه سیاسرد  و چشمه سیاسرد بروجن، یکی از دیدنی ترین نقاط استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن هستند، گردشگاه رویایی سیاسرد بروجن،  یکی از خنکترین و دلچسبترین مناطق استان چهارمحال و بختیاری بخصوص در فصل تابستان و مکانی مناسب برای گذران اوقات فراغت و دوری از گرمای روزهای تابستان است.
هوای خنک و وجود درختان کهنسال ، گردشگاه سیاسرد بروجن را به محیطی زیبا و رویایی برای اقامت گردشگران مبدل کرده بطوری که سالیانه پذیرایی تعداد مسافران زیادی است که از نقاط مختلف کشور به قصد بهره مندی از زیبایی های این نقطه عازم سیاسرد بروجن می شوند. این گردشگاه در 5 کیلومتری شهر بروجن قرار گرفته است.

رفتینگ کرج ، تور رفتینگ نزدیک تهران ، رفتینگ چالوس ، رفتینگ در زاینده رود  
 توضیحات کامل تور یک روزه و دو روزه رفتینگ

 
گردشگاه سیاسرد بروجن
پارک سیاسرد بروجن

شهرستان بروجن با مرکزیت شهر بروجن (در 60 کیلومترس شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری)دارد. شهرستان بروجن با مساحت 2257 کیلومتر مربع شامل 3 بخش، 6 شهر، 5 دهستان است.شهرستان زیبای بروجن در ارتفاع 2220 متری از سطح دریا قرار دارد. گردشگاه سیاسرد بروجن یکی از جاذبه های خاص و منحصر بفرد این شهرستان، است.

گردشگاه سیاسرد بروجن
گردشگاه سیاسرد بروجن

چشمه سیاسرد بروجن 

این تفرجگاه زیبا، با همه زیبایی خود چشمه ای زیبا و زلال را در خود جای داده است و به یقین تمام زیبایی این تفریحگاه،مدیون چشمه موجود در این مکان یعنی چشمه سیاسرد است.
چشمه سیاسرد بروجن در 5 كیلومتری شهر بروجن قرار گرفته است. هوای خنك و مطبوع و درختان زیبا و كهنسال اطراف این چشمه مكانی بسیار زیبا برای تفرج و استراحت ساكنین شهر بروجن و سایر گردشگران به وجود آورده است؛ به طوری كه همه روزه و به ویژه در روزهای تعطیل، این مكان شاهد گشت و گذار تعداد زیادی از مسافران و گردشگران می‌باشد. فضاسازی‌های مناسب و سهل الوصول بودن، میل به بازدید از این گردشگاه را دوچندان كرده است.

چشمه زلال و شفا بخش دیمه در شهرستان کوهرنگ، برای مطالب بیشتر کلیک کنید
گردشگاه سیاسرد بروجن
تفریحگاه زیبای سیاسرد بروجن

گردشگاه سیاسرد بروجن

در پنج کیلومتری جنوب بروجن گردشگاه بسیار زیبای سیاسرد قرار دارد. این محل در دامنه شمالی کوهی به همین نام با ارتفاع 2644 متر از سطح دریا واقع شده است. منطقه گردشگری سیاسرد  بروجن در مسیر جاده خوزستان به بروجن واقع شده است و از آنجایی که این جاده مسیر پر ترددی است تعداد زیادی از مسافران این مسیر، جذب گردشگاه سیاسرد بروجن می شوند.

گردشگاه سیاسرد بروجن
درختان کهنسال مجموعه سیاسرد

گردشگاه سیاسرد بروجن بسیار خنک است و در شب هوا کاملا سرد می شود، و به همین علت امکان اقامت در شب در این مکان کمتر امکان پذیر است . در صورت قصد اقامت در شب در ماههای خنک تر سال حتما لباس و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید.
با این وجود خنکای شب های تابستان سیاسرد، یکی از جاذبه های این مکان است که باعث شگفتی مسافران می گردد.


  سیا سرد بروجن  تا یکی دو دهه قبل زیارتگاه قدوم زائرین و قلوب مؤمنین بود. زائرین بر این اعتقاد بودند که در اثر ظلم و جور بنی امیه و بنی عباس هفت نفر از مظلومان خاندان پیامبر که از اولاد زیدبن علی )ع( بودند، بعد از ترک خانه و کاشانه و رانده شدن از دیار و سرزمین خود در این قسمت، از نظرها ناپدید شدند.
  بدین دلیل این مکان را هفت سیاسر می خواندند و زن و مرد و پیر و جوان در سحرگاهان ایام بهار و تابستان با پای پیاده جهت برآورده شدن حاجات و ادای نذورات راهی این محل می شدند. در کنار یکی از درختان چنار این مکان دیگ های نذری بر پای داشته و بین زائرین توزیع می کردند

  آشنایی با کوهرنگ، سرزمین زیبای ایل بختیاری
  گردشگاه سیاسرد بروجن
  چشم انداز زیبای گردشگاه سیاسرد بروجن

  در مجاورت چشمه ها و درختان چنار دامنه کوه، شکاف کوچک غار گون های بود که اعتقاد همگان بر این بود که هفت سیاه به سر در این نقطه از نظرها ناپدید شدند. ارادتمندان بر این باور، با روشن کردن شمع و بستن گروگان به راز و نیاز می پرداختند. در سال های اخیر به این محل توجه بیشتری شده است .با ایجاد جاده آسفالته دو بانده و انتقال شبکه برق، گاز و تلفن بر رونق سیاحتی آن به طور چشمگیری افزوده شده است. به طوری که در فصول سال محل استراحت و تفریح هزاران نفر از دوست داران طبیعت از نقاط دور و نزدیک است.

  گردشگاه سیاسرد بروجن
  محیط دیدنی و دلچسب سیاسرد

  وجود دو چشمه پر آب، پنج اصله درخت چنار با قدمتی بین 500 تا 700 سال(به قدمت و دیرینگی بروجن) جلوه خاصی به این گردشگاه داده است که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند و در بین درختان چنار و اشجاری که در سال های اخیر کاشته شده، استخر بسیار بزرگی با آب نمایی گسترده بر رونق و رعنایی آن افزوده است.
   دو چشمه مذکور با آبدهی تقریبی 12 اینچ علاوه بر شادابی و زیبایی که به این مکان بخشیده است باعث رونق کشاورزی و باغداری مسیر آن گردیده است.
  وجود بیش از یک میلیون اصله درخت میوه از نوع انگور، سیب، بادام، زردالو و ... در با غهای احداث شده، این مکان را به یکی از منابع پر درآمد کشاورزی تبدیل نموده است. از باغ های بسیار مهم و با قدمت تاریخی به دیرینگی بروجن می توان از دو باغ توتستان و گلستان نام برد. تشکیل سیا سرد در زمان حکومت حاج شهاب السلطنه و به دستور مشارالیه بوده است.

  برای آشنایی با شهرستان های استان چهارمحال و بختیاری، کلیک کنید.
  گردشگاه سیاسرد بروجن
  طبیعت برفی سیاسرد بروجن

  زمین جهت احداث باغ در سیاسرد به طور رایگان در اختیار سرمایه داران قرار گرفت و هر طایفه یا فامیلی که توان مالی داشت، می بایست حتما مبادرت به احداث باغ در کنار چشمه سیاسرد  بروجن بنماید که در آن زمان تعداد باغات محدودی از طرف مردم و اشخاص احداث گردید

  گردشگاه سیاسرد بروجن
  زیبایی های محوطه

  در اطراف این منطقه گردشگری، باغ ها و ویلاهای زیادی احداث شده است که محیط مطلوبی برای اسکان گردشگران فراهم آورده اند. تفریحگاه سیاسرد بروجن به دلیل آب و هوای مطلوب خود مورد توجه گردشگران زیادی از استان اصفهان و شهرستان های آن(نجف آباد، مبارکه، دهاقان، شهرضا و...) است.

  گردشگاه سیاسرد بروجن
  محوطه زیبای سیاسرد

  امکانات گردشگاه سیاسرد بروجن

  در گردشگاه سیاسرد بروجن امکانات مورد  نیاز مسافران برای اقامت فراهم است. این مکان دارای رستوران است و مسافران می توانند در صورت نیاز غذای خود را از رستوران موجود در تفریحگاه سفارش دهند. همچنین در این محل اقامتگاههایی ساخته شده که برای اقامت گردشگران مناسب است. امکانات دیگری نظیر شهره بازی و امکانات تفریحی نیز در محل موجود است.

  زیباترین روستاهای استان چهارمحال و بختیاری
  گردشگاه سیاسرد بروجن
  زیبایی های چشم نواز سیاسرد بروجن

  پارکینگ، فروشگاه مواد غذایی و محوطه هایی خاص چادر زدن جهت رفاه حال مسافران و سرویس بهداشتی، از دیگرامکانات منطقه زیبای گردشگری سیاسرد بروجن است.

  موقعیت گردشگاه سیاسرد بروجن و دسترسی به آن 

   در ادامه می توانید فیلمی زیبا در مورد چشمه سیاسرد بروجن و این تفریحگاه رویایی را تماشا نمایید. تقدیم نگاهتان

   

   

  منبع: بیا تور

  در ادامه بخوانید:ورزش رفتینگ چیست؟ 

   

  ما را درشبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید:

  با ما در اینستاگرام همراه باشید 

  آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

  روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

   

  2 اظهار نظر
  شما هم وارد بحث شید
  مطالب بیشتر