بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری

20 فروردین 1399
4116
20

ویلا(villa) به ساختمانی گفته می شود که از چهار طرف به بیرون دید داشته باشد. ویلا ها را معمولا در مناطق ییلاقی و اطراف شهرها می سازند که البته این موضوع در برخی از کشورها ، استثنائاتی هم دارد.
اکثرا مردم فکر می کنند در ایران خانه های ویلایی فقط مخصوص و منحصر به شمال کشور است، در حالی که این طرز تفکر درست نمی باشد گرچه  اکثر خانه ها در این منطقه ، به دلیل شرایط بارانی و رطوبت هوا بصورت ویلایی ساخته می شود.


معمولا در شهرها امکان ، داشتن یک خانه ویلایی به دلیل شلوغی، تجمع ساخت و تراکم ساختمان ها کمتر است. در شهرهای بزرگ به برخی از  خانه های حیاط دار خانه ویلایی گفنه می شود ولی در حقیقت خانه ویلایی خانه ای است که از هر چهارطرف آزاد باشد و به بیرون نما داشته باشد. علت شیب دار بودن سقف ویلاها نیز به دلیل بارندگی های زیاد در مناطق بوده است.


ساخت ویلا ها از زمان روم باستان آغاز گردید.افراد متمول و ثروتمند بناهای خود را در میان باغ های وسیع می ساختند، بعد از فروپاشی امپراتوری روم ، ویلا ها تغییر کاربری داده و تبدیل به صومعه تغییر شدند. در قرون وسطی با تعمیر و اعمال تغییرات دوباره بصورت ساختمان های اشرافی مورد استفاده قرار گرفتند

در گذشته اغلب ویلاها بصورت ساختمانی یک طبقه ساخته می شد، اما پس از مدتی ویلاهای نیم دوبلکس، دوبلکس و تریبلکس طرفداران زیادی پیدا کرد. ویلاها بر اساس طبیعت و محیط اطراف میتوانند به انواع ویلا ساحلی ، ویلا کوهستانی، ویلا جنگلی و.. تقسیم شوند.


استان چهارمحال و بختیاری در پناه رشته کوههای زاگرس یکی از خوش آب و هواترین و زیباترین مناطق کشور است که به علت طبیعت زیبا و بکر خود دارای ویلاهایی در مناطق مختلف و خوش آب و هوای استان است. در ادامه به معرفی تعدادی از ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری خواهیم پرداخت، با بیا تور همراه باشید.


  مجموعه ویلاهای زاگرس چهار فصل

   یکی از ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری، مجموعه ویلاهای زاگرس چهار فصل  است که یکی از نخستین سایت های فعال در زمینه خدمات توریستی و اسکان مسافران است.این ویلاها در شهرستان سامان در نزدیکی پل زمانخان واقع شده اند.
  پل تاریخی زمانخان در فاصله 27 کیلومتری از شهرکرد و در فاصله 5 کیلومتری شهر سامان واقع شده است. منطقه سامان یکی از زیباترین مناطق استان چهارمحال و بختیاری است که  بعلت وجود رودخانه زاینده رود دارای طبیعتی بسیار زیبا و بکر  است . این طبیعت بکر و زیبا و هم جواری با رودخانه خروشان زاینده رود و امکانات موجود در این منطقه باعث شده که هر ساله گردشگران زیادی از این منطقه بازدید کنند. یکی از مجموعه ها جهت ارائه امکانات اقامتی در این منطقه، مجموعه اقامتی زاگرس است که بعلت مناطر زیبای اطراف و مشرف بودن به پل زمانخان و فاصله نزدیک به این پل تاریخی حائز اهمیت است.

  برای مطالعه بیشتر در مورد پل تاریخی زمانخان، کلیک کنید
  
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- زاگرس چهارفصل

  واحدهای این مجموعه مبله و دارای امکاناتی نطیر آب، برق، گاز، تلفن، کولر آبی ، بخاری، پکیج، شوفاژ، شومینه، پارکینگ، بالکن، منبع دخیره آب، حیاط خلوت، فضای سبز، باربیکیو،سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و .... می باشد.

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- زاگرس چهار فصل

  مجتمع اقامتی عرشیا

   از دیگر ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری مجتمع اقامتی عرشیا است که در شهر سامان و روستای چم خلیفه واقع شده است. روستای چم خلیفه جز حوزه روستای چم چنگ است. این روستا در دامنه جنوبی کوه شیراز که رودخانه زاینده رود در مجاورت آن قرار دارد، قرار داشته است. چم به معنای پیچ و تاب رودخانه و به عبارتی به معنای محلی مناسب در کنار رودخانه است. این روستا در بالای رودخانه زاینده رود قرار داشته و دارای منطره بسیار زیبایی است.

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  طیعت روستای چم خلیفه
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  طبیعت روستای چم خلیفه

  مجتمع ویلای اقامتی عرشیا نوساز و درسه طبقه ساخته شده و دارای چشم انداز زیبا و بی نظیر روبه رودخانه زاینده رود و جنگل است. این مجتمع کاملا بهداشتی و دارای امکاناتی نظیر آب ، برق ، گاز، تلفن، کولر آبی ، اسپیلت، بخاری، پیج، شوفاژ، دوربین مدار بسته، سیستم اعلام حریق ، منبع دخیره آب ، پارکینگ، انباری، بالکن، باغ و فضای سبز، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و ....است.

  تلفن تماس:09131812546

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- مجتمع عرشیا
  بیشتر بخوانید: اقامتگاههای بوم گردی برتر استان چهارمحال و بختیاری

  هتل ویلا چهل ایوان

  اقامتگاه چهل ایوان زاینده رود در شهرستان سامان، روستای چلوان واقع شده استروستای چلوان در شهرستان سامان در 25 کیلومتری شمال غربی شهرکرد قرار گرفته است. این روستا بیش از 500 سال قدمت داشته و یکی از قدیمی ترین روستاهای بخش سامان محسوب می شود. روستای چلوان  یکی از روستاهای هدف گردشگری کشور محسوب می شود. نکته جالب در مورد این روستا این است که از سه طرف به رودخانه زاینده رود محدود می شود و مانند جزیره ای زیبا در میان درختان انبوه سبز و سربه فلک کشیده قرارگرفته است.
   اقامتگاه  نوساز چهل ایوان زاینده رود در روستای چلوان در منطقه ای کوهستانی و ییلاقی با حدود 900متر زیر بنا در سه طبقه ساخته شده و دارای سه اتاق خواب می باشد . امکان اجاره این اقامتگاه  بصورت کامل نیز وجود دارد . این اقامتگاه دارای امکاناتی نظیر، آب، برق، گاز، تلفن، اسپیلت، بخاری، پکیج، آبگرمکن، درب ضد سرقت، پارکینگ، حیاط خلوت، باربیکیو، زمین بازی کودکان، فضای سبز، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و... است.
  تلفن تماس:09133813931-09211945819

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- چهل ایوان

  مجموعه اقامتی ملک آباد

  مجموعه اقامتی ملک آباد در روستای ملک آباد از دیگر ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری است که در روستای ملک آباد، شهر چلگرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ  قرار گرفته است. این اقامتگاه بوم گردی شامل ویلاهایی مشرف به دل طبیعت می باشد و هر ساله پذیرای مسافران خارجی و داخلی زیادی هست.
  شهر چلگرد به علت قرار گیر ی در منطقه کوهپایه ای دارای آب و هوای خنک و ییلاقی می باشد. این اقامتگاه در زمینی به مساحت 2100 متر مربع بنا شده و به کوه و مزارع کشاورزی چشم انداز دارد. اقامتگاه دارای 5  واحد مجزا از هم می باشد که در تزئینات داخلی آن ها از المان ها عشایر بختیاری استفاده شده است.

   

  در مورد شهرستان زیبای کوهرنگ، بیشتر مطالعه بفرمایید.
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  تونل کوهرنگ

  این مجموعه ی ویلا- بومگردی بعنوان اولین مجموعه ویلا های شهرستان کوهرنگ دارای امکانات و مزایا خاصی است از جمله اینکه فاصله کمی تا جاذبه های توریستی ومکان های دیدنی این منطقه دارد. این اقامتگاه در8 کیلومتری چشمه دیمه، 5 کیلومتری سد و چشمه کوهرنگ، 8 کیلومتری آبشار شیخ علیخان، 15 کیلومتری غار یخی چما قرار دارد.  همچنین تا تونل 2 کوهرنگ 1000متر فاصله و در 500 متری رودخانه بزرگ بازفت قرار دارد.

  تلفن تماس:03832622372-09033334079-09163198868

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- مجموعه ملک آباد
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- مجموعه ملک آباد

  مجتمع آفتاب چغاخور

   یکی دیگر از ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری، مجتمع آفتاب چغاخور بروجن است که در منطقه چغاخور و در 65کیلومتری شهرکرد قرار دارد این مجتمع در سال 1387. به بهره برداری رسید.
  منطقه چغاخور یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوای استان چهارمحال و بختیاری است و در گدشته محل ییلاق خان ها و ایلخان های بختیاری بوده است . می‌گویند این نام آمیخته‌ای از کلمه پارس و ترکی است به این صورت که خور در پارسی به چم خورشید و آفتاب تعبیر شده و چغا به ترکی یعنی تپه و مرغزار و چغاخور یعنی "مرغزار خورشید". بختیاری‎ها به تالاب معادی یا گورآب می‎‌گویند

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  تالاب چغاخور

  تالاب چغاخور در مسیر جاده شهرکرد به خوزستان و در نزدیکی شهر بلداجی قرار گرفته است. این تالاب با وسعت 2300هکتارو در ارتفاع 2100 متری کوهستان مرکزی زاگرس در میان دشتی سبز به وسعت 700 هکتار و در دامنه ارتفاعات برآفتاب در شمال وکلار درجنوب غربی، منظره‌ای دیدنی و آب و هوایی مرطوب فرح بخش دارد که از مناطق خوش آب و هوای ییلاق استان است.

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  تالاب چغاخور

  طبیعت اطراف تالاب مانند کوه ها و مرغزار پیرامون آن باعث شده تا تابلویی بی نظیر وبکر را در این منطقه شاهد باشیم.سبزه زار اطراف چغاخور، در فصل گرما به علت کاهش آب، بیشتر می شود.

  مجتمع آفتاب چغاخور بالغ بر 50 هکتار زیر بنا داردو بخش اقامتی آن در دو فاز ویلایی و آپارتمانی احداث شده است. این مجتمع شامل مجموعا 139 باب ویلا و 60 باب اتاق می شود که ویلاها کنار یکدیگر در محوطه واقع شده اند و اتاق ها در دو بلوک ساختمانی که هر بلوک شامل یک طبقه است، قرار گرفته اند. 

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- مجتمع آفتاب چغاخور
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- مجتمع آفتاب چغاخور

  ویلا در چغاخور

  این ویلا در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان بروجن در منطقه گردشگری چغاخور واقع شده است. این ویلای نوساز با تعداد 2 اتاق در خارج از شهر و در منطقه ای جنگلی قرار گرفته است.این ساختمان  با نمای رومی دارای امکاناتی نظیر آب، برق ، کولر آبی، دوربین مدار بسته و... می باشد.

  تلفن تماس: 09132833004

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری-ویلا در چغاخور
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- ویلا در چغاخور

  ویلا در سامان- دهکده توریستی زاگرس

  این ویلا در دهکده زاگرس مشرف بر پل زمانخان و بسیار نزدیک به آن واقع شده است. این ساختمان در زمینی به مساحت 450 متر مربع قرار گرفته و در 2 بقه ساخته شده و دارای دو اتاق  و حداکثر8 نفر ظرفیت می باشد
  این ویلا به رودخانه زاینده رود و شهر چشم انداز داشته و نزدیک پل زمانخان و رودخانه زاینده رود واقع شده و دارای امکاناتی نظیر زمین بازی کودکان، بالکن، زمین تنیس،پارکینگ، حیاط، آلاچیق، آب نما، کولرآبی، شوفاژ، پکیج دیواری، شومینه و ... می باشد.

  تلفن تماس:09130672930

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
   ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری- ویلا در سامان

  ویلا در شهرستان سامان

  این ویلا در شهرستان توریستی سامان در استان چهارمحال و بختیاری قرار داشته و  دارای چشم انداز بسیار زیبا و دارای دید فوق العاده  به رودخانه زاینده رود می باشد. ویلای زیر دارای کلیه امکانات است و بصورت روزانه اجاره داده می شود.

  تلفن تماس:۰۹۱۴۰۸۰۴۹۱۹

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در حاشیه زاینده رود-سامان
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در حاشیه زاینده رود-سامان
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در حاشیه زاینده رود-سامان

  اجاره ویلا در  حاشیه زاینده رود- سامان

  این ویلا بصورت نوساز بوده و در روستا چلوان در شهرستان سامان واقع شده است این ویلا از نوع ساحلی و کاملا نوساز بوده و بصورت کامل اجاره داده می شود. آدرس:استان چهارمحال و بختیاری شهرستان سامان پل چلوان خیابان شهید ریاحی کوچه ساحل

  تلفن تماس:09133813931

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در سامان-چهارمحال و بختیاری

   

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در سامان-چهارمحال و بختیاری

  اجاره خانه ویلایی در سامان

  این خانه روستایی در روستای ایلبیگی شهرستان سامان واقع شده، و تا شهرکرد مرکز استان حدود سی کیلومتر فاصله دارد.خانه دارای بافت سنتی و بومی بوده و در دو کیلومتری پل زمانخان واقع شده است. فاصله منزل از رودخانه زیبای زاینده رود حدود 100 متر است و در این مسیر درختان بزرگ و انبوه زیادی قرار دارد. این واحد دارای امکانات کامل می باشد

  آدرس:شهرستان سامان، روستای ایلبیگی، کوچه قلعه - تلفن تماس:09131832079

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در سامان-ایلبیگی
  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در سامان-ایلبیگی

  ویلا در سامان- حاشیه زاینده رود

  این ویلا باغ ساحلی مشرف به رودخانه زاینده رود و دارای امکانات مختلف و مناسب برای اسکان مسافر می باشد.  این ویلا دارای امکانات تفریحی، ورزشی بوده و در طول هفته پذیرای مهمانان و مسافران و مناسب برای پذیرایی در طی جشن ها و مهمانی است.

  تلفن تماس: 09137000631-03833526305

  بهترین ویلاهای استان چهارمحال و بختیاری
  ویلا در سامان- حاشیه زاینده رود
  در ادامه بخوانید: 5 هتل برتر در شهرکرد

  منبع: بیا تور

   

  ما را درشبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید:

  آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

  روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

  11 اظهار نظر
  شما هم وارد بحث شید
  مطالب بیشتر