پیشنهاد ویژه
تگ ها

سفر به کیش در پاییز

25 شهریور 1399
1141
1

سفر به کیش در پاییز

یکی از بهترین سفرهای فصل پاییز سفر به کیش می باشد کیش یکی از زیباترین و با صفاترین نقاط ایران زمین می باشد. هر سال حدود ۱ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. این جزیره دارای جاذبه های محلی بسیار زیادی را در خود جای داده است ما می خواهیم در این جا برخی از بهترین جاذبه های دیدنی کیش را به شما معرفی نماییم.

سفر به کیش در پاییز
سفر به کیش 

جاذبه های گردشگری جزیره کیش

خانه بومیان کیش


برای حفظ تاریخ و فرهنگ؛ آداب‌ورسوم؛ معیشت و صنایع‌دستی این منطقه به مسافران و توریست‌ها این مجموعه به یک موزه تبدیل‌شده است. و زیر پوشش بخش گردشگری و خانه مردم‌شناسی بومیان کیش قرار گرفت.

معماری سنتی فضای داخلی این خانه کاملا حفظ شده و از مصالح کاملاً بومی استفاده ‌شده است.

سفر به کیش در پاییز
حانه بومیان کیش

جزیره هندورابی

مساحت این جزیره حدود ۲۳ کیلومترمربع است و در بلندترین نقطه خود به ارتفاع ۲۹ متری می‌رسد و طولانی‌ترین قطر آن نیز ۷٫۵ کیلومتر است. دلیل نام‌گذاری این منطقه روستایی به نام “هندرابی” است و در نزدیکی این روستا نیز قریه دیگری به نام “دورات و صرات” وجود دارد و از ابنیه تاریخی جزیره کیش هستند.
این جزیره سرشار از آرامش است و ساحلی زیبا خالی از سکنه دارد.

سفر به کیش در پاییز
جزیره هندورابی

درخت لور


درخت‌ لور فقط در مناطق گرم جنوبی ایران رشد می‌کند و آنچه از درختان لور در کیش میبینید مربوط به  زمان های بسیار قدیم است. که علاوه بر نقش گیاه  از جنبه‌های دیدنی این سرزمین می باشد.برگ‌ها و ریشه‌های این درخت از بدنه اصلی آن آویزان‌اند و همین تصور جدیدی از چهره یک درخت به دست می دهد. ریشه‌های این درختان به‌صورت چتری در زمین حرکت می‌کنند و با چنین ریشه‌هایی توانایی رشد و مقاومت در برابر کم‌آبی و شرایطی محیطی را به دست می‌آورند.

سفر به کیش در پاییز
درخت لور

خانه اعیانی کیش

 

یکی از  مجموعه های گردشگری زیبا و دیدنی جزیره ی کیش خانه اعیانی می باشد.
خانه ی اعیانی کیش نماد خانه های قدیمی ایرانی و سبک معماری قدیم دانست.
این بنا در دوره ی ایلخانیان ساخته شده است در آنجا چندین خانواده زندگی می کرده اند. در نمای بیرونی این بنا،  از کاشی های ستاره ای شکل استفاده می کردند که زیبایی آن را دو چندان کرده است. و گردشگران بیشتر محو تماشای معماری این بنا می شوند.

سفر به کیش در پاییز
خانه اعیانی کیش

شهر باستانی حریره

 

شهر باستانی حریره یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش، است که قدمت بسیار زیادی دارد و  در فضایی به وسعت 120 هکتاری واقع شده است و از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان و جزیره ی کیش است.

این شهر زمانی به عنوان ستاره ی این منطقه شناخته می شد. بقایایى در این شهر  موجود است که به احتمال قوی به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامى تعلق دارد. وسعت این بقایا تقریبا 3 کیلومتر مربعی می باشد این موضوع بیانگر این است که در روزگارى این شهر بزرگ و آباد بوده و جمعیت بسیار زیادی را در خود جای داده است.

سفر به کیش در پاییز
شهر باستانی حریره

برای مشاهده "تور کویر"  کلیک کنید.

منبع: بیا تور

ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

 

1 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر