ماداگاسکار کجاست؟

9 اردیبهشت 1399
2295
2

ماداگاسکار کجاست؟

ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ دنیا، در نزدیکی سواحل جنوب شرقی قاره آفریقا در اقیانوس هند قرار گرفته. این جزیره ۲۲ میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن آنتاناناریوو است. ماداگاسکار جزیره ای است که میلیون ها سال قبل، از هند جدا شده و دیگر به هیچ خشکی ای بر روی زمین متصل نشد. اگر مایلید درباره این جزیره و جاذبه های ماداگاسکار بیشتر بدانید  با بیا تور همراه باشید.

ماداگاسکار کجاست؟
طبیعت زیبای ماداگاسکار

جدا افتادن این جزیره باعث شده که در آن گونه های جانوری و گیاهی منحصربفردی شکل بگیرد، گونه هایی که هم مانند آن ها را در هیچ جای دیگر کره زمین یافت نمی شود. این جزیره از سال ۱۸۹۶ مستعمره فرانسه  شد و توانست در ژوئن ۱۹۶۰ به استقلال برسد. در این جزیره ترکیبی از فرهنگ های اندونزی، مالزی، عربی، فرانسوی، انگلیسی، پلینزی و …. وجود دارند.

آب و هوای ماداگاسکار

ماداگاسکار دارای دو فصل است. فصل بارش و گرم آن از نوامبر (آبان) تا آوریل (فروردین) است و فصل خنک آن مه (اردیبهشت) تا اکتبر (مهر) هست.

گونه های جانوری و گیاهی در ماداگاسکار

۹۰ درصد جانوران و گیاهان این کشور فقط مخصوص همین جزیره می باشند. نمونه هایی از حیوانات منحصربفرد این ناحیه لمورها هستند، آن ها پستاندارانی اند که  فقط از برگ و میوه های درختان تغذیه می کنند.  آفتاب پرست پلنگی هم فقط در شمال و شرق ماداگاسکار زندگی می کنند. ۸ گونه مختلف درخت بائوباب در جهان است که ۶ گونه آن فقط در ماداگاسکار رشد می کنند.

برای مشاهده مطالب مربوط به "بام دنیا کجاست" کلیک کنید

ماداگاسکار کجاست؟
حیات وحش ماداگاسکار

جاذبه های ماداگاسکار

پارک ملی رانومافانا  Ranomafana

پارک رانومافانا با مساحت ۱۶۱ مایل مربع در جنوب شرقی ماداگاسکار قرار دارد. این پارک در سال ۱۹۹۱ برای محافظت از گونه های جانوری و گیاهی منحصربفرد این منطقه تاسیس شده است. اگر می خواهید به خوش منظره ترین قسمت این پارک بروید در سمت شرقی آن رودخانه های بسیار زیبایی وجود دارد. در این پارک حیوانات در خطر انقراض زیادی زندگی می کنند که یکی از آن ها لمور بامبوی طلایی است که غذای آن فقط جوانه های بامبوست.

ماداگاسکار کجاست؟
گونه های جانوری ماداگاسکار

پارک ملی ماسوالا (Masoala)

پارک ماسوالا در شمال شرقی  جزیره ماداگاسکار است و جنگل های بارانی زیادی دارد. ده گونه از لمورهای مختلف را می توانید در این پارک ببینید. همچنین گونه های منحصربفردی از پرندگان و خزندگان هم در این پارک وجود دارد که دیدن آن ها  بسیار جالب می باشد، در بخشی از این پارک می توانید تفریحات آبی مثل غواصی انجام دهید.

ماداگاسکار کجاست؟
تفریحات آبی ماداگاسکار

خیابان بائوباب ها

در غرب ماداگاسکار در دو طرف جادهای خاکی، تعدادی درختان بائوئباب را می بینید که چشم انداز بسیار زیبایی دارند و از دیدنی ترین نقاط این منطقه هستند. این درختان که بیش از ۸۰۰ سال از عمرشان می گذرد قبلا در میان جنگل های انبوه بودند ولی این جنگل ها در طی سالیان برای زمین های کشاورزی از بین رفته اند.

ماداگاسکار کجاست؟
طبیعت زیبای ماداگاسکار

منطقه تفریحی نوزی بی (Nosy Be)

نوزی بی، جزیره ی کوچک و از نقاط توریستی این منطقهبه حساب می آید . در  این منطقه تفریحی، رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد و می توانید در ساحل آرامش بخش آن از دیدن مناظر آب های فیروزه ای لذت ببرید.

 فرهنگ غذایی در ماداگاسکار

غذای ثابت مردم در این کشور برنج است. غذای ملی آن «رومازاوا» است، خورشتی خوشمزه که از گوشت گاو و برگ سبزیجات مختلف تهیه می شود و عطر و بویی خاصی دارد. این خورشت معمولا به همراه برنج برای ناهار و شام خورده می شود. در فرهنگ غذایی ماداگاسکار فرهنگ غذایی فرانسه بسیار به چشم می آید مثلا یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه آن ها «لسوپی» است که برای تهیه آن سبزیجات مختلف را آنقدر می پزند تا غلیظ شود و در آن از گوشت گوساله استفاده می کنند، نمونه ای از این غذا در فرانسه هم وجود دارد.

ماداگاسکار کجاست؟
فرهنگ غذایی در ماداگاسکار

منبع: بیا تور

 

ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

4 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر