پیشنهاد ویژه
تگ ها

بام دنیا کجاست؟

11 اردیبهشت 1399
5160
5
8

بام دنیا کجاست؟

سفر رفتن را همه دوست دارند، هر کسی دوست دارد که حتی برای مدت کمی هم که شده از همه چیز دور بماند و کمی آرامش نصیب خود کند. اما سفر خاص رفتن مختص همه نیست! در واقع منظور ما این است که برای بعضی از سفرها باید ویژگی خاصی داشته باشید، مثلا برای سفر به اورست باید ورزشکار باشید و از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشید. برای سفر به جنگل های آمازون باید از حیوانات نترسید و عاشق آن ها باشید و برای سفر به بام دنیا یا ورزشکار و یا زیادی طبیعت دوست باشید! همانطور که از نام آن پیداست، بام دنیا باید جایی بسیار مرتفع و در واقع مرتفع ترین جای دنیا باشد. بیا تور به شما می گوید که بام دنیا کجاست. برای آشنایی با این منطقه همراه ما باشید:

 

بام دنیا کجاست؟
بام دنیا

با هم به چین سفر می کنیم، به فلات تبت که به  لقب بام دنیا را به خود گرفته است. فلات تبت تقریبا ۵۰۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و جایی خشک و سرد و لم یزرع است. البته که تبت در چین است اما یکی از مناطق خودمختار آن است و به طور کلی حدود ۱۲٫۸ درصد از خاک چین را تشکیل می دهد.

برای مشاهده مطالب مربوط به "ماداگاسکار" کلیک کنید

وجود هوای بسیار سرد در تبت باعث شده تا با وجود برکه ها و رودهای زیاد، مردم نتوانند از بسیاری از آنها برای مصرف های کشاورزی استفاده کنند چرا که هوا معمولا زیر ۱۰ درجه است و یخبندان های این فلات به اندازه ای شدت دارد که این کار را عملا غیر ممکن می کند به همین دلیل بیشتر مردم منطقه دامپروری می کنند، در فلات تبت، نوعی گاومیش محلی پرورش داده می شود که از پوست آن، پارچه ای بسیار خاص و معروفی تهیه می شود.

بام دنیا کجاست؟
گاومیش محلی در فلات تبت

دولت چین همه ی سعی خود را کرده تا بتواند فلات تبت را به یک منطقه ی توریستی تبدیل کند و این موضوع تا حدی هم حل شده  اما از طرفی دولت این کشور سعی کرد تا مردم چینی را تشویق به مهاجرت به این منطقه کند که همین باعث خشم زیاد مردم تبت شد.

چگونه می توانیم به بام دنیا برویم؟

اگر دوست دارید تا این منطقه ی بکر و سرد را از نزدیک ببینید، فقط می توانید در غالب تورهای گردشگری و از راه هوایی به این سرزمین سفر کنید و به هیچ وجه اجازه ی رفتن به فلات تبت را خارج از گروه های گردشگری ندارید.

برای سفر هم ابتدا باید بلیط هواپیما را خریداری کنید، مقصد پرواز شما شهر لهاسا پایتخت تبت خواهد بود.

بام دنیا کجاست؟
فلات تبت

آنچه که قبل از سفر به بام دنیا باید اطلاع داشته باشیم.

در مورد تبتی ها خوب است بدانید که آنها چشمانی کشیده و پوست بسیار تیره ای دارند که در اثر در معرض سرما بودن، گل انداخته ، تبتی ها اصلا آدم های منصفی در فروش وسیله و سوغاتی نیستند و تا حد امکان سعی می کنند جیب توریست ها را خالی کنند! آنها تلکه کردن خارجی ها را زرنگی می دانند و بنابراین بهتر است اصلا از آنها خرید نکنید.اگر شما هم از آن دسته گردشگران ماجراجو هستید که عاشق مناطق بکر هستید، سفر به بام دنیا را به شما پیشنهاد می دهیم.

منبع: بیا تور

 

ما را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید

آژانس مسافرتی" سیرسپهرسبا"

روزهای زیبا و پرطراوتی برایتان آرزومند است.

 

2 اظهار نظر
شما هم وارد بحث شید
مطالب بیشتر