پیشنهاد ویژه
تگ ها
رزرو تور

تور رفتینگ رودخانه کرج ، رفتینگ جاده چالوس ، رفتینگ نزدیک تهران هر روز هفته برای شهریور 1402 با بیا تور 09132833829 - آقای خسروی

حرکت از تهران
قیمت :
950000
تومان
ظرفیت کل: 24 نفر
ظرفیت باقیمانده: 14 نفر
تاریخ برگزاری تور
حرکت
18 مهر 1402
ساعت 04:00:14
تهران، تماس فوری ...................... 09132833829 - آقای خسروی
برگشت
18 مهر 1402
ساعت 04:32:00
تهران
آدرسها
آدرس محل حرکت
خوزنکلا پایین دست سد کرج، تماس فوری: ................................................................................... 09132833829 - آقای خسروی
آدرس محل محل تور
مسیر رفتینگ : از خوزنکلا تا پورکان .....   09132833829 - آقای خسروی
آدرس محل برگشت
تهران
برنامه تور روی نقشه
اطلاعات تکمیلی تور
نوع اتوبوس
وسیله شخصی
سطح فعالیت بدنی
75%
برنامه روزانه تور
روز 1
آموزش اولیه قایقرانی توسط تور لیدر
دریافت وسایل ایمنی و سوار شدن به قایق
شیرجه
آب بازی
پرش از صخره
بازگشت به سمت تهران
استارت قایقرانی روزانه در دو سانس قبل از ظهر ساعت 11 و بعد از ظهر ساعت 3 انجام می شود
خدمات و تفریحات ویژه
خدمات تور
شیرجه داخل آب به صورت پرش از صخره (در صورت تمایل مسافر)
شنا (در صورت تمایل مسافر) و آب بازی در طول مسیر
انواع بازی های شاد بصورت گروهی داخل آب
تفریحات ویژه تور
بیمه و مجوز گردشگری
لیدر گردشگری در سفر
لیدر قایقرانی (رفتگاید) بر روی قایق
جابجایی همسفران در منطقه قایقرانی توسط باشگاه
وسایل سفر
لوازم ضروری
کارت شناسایی
داروهای شخصی
وسایل نظافت شخصی
ویک دست لباس اضافه
لباس گرم
لباس مناسب فصل
یک جفت صندل یا دمپایی پشت بسته برای زمان بودن در قایق
یک دست لباس اضافه برای زمان قایقرانی ( دارای آستين بلند با توجه به وجود حشرات و آفتاب)
نایلون براى نگهداری لباس های خیس شده پس از قایقرانی
لوازم پیشنهادی
قمقمه آب
کرم ضد آفتاب
کلاه نقاب دار
عینک آفتابی
صندل طبیعت گردی
فلاسک چای
کاور ضد آب برای گوشی جهت عکاسی در رودخانه در صورت تمایل (که البته مسئولیت نگهداری از آن برعهده مسافر بوده و باشگاه و لیدر قایق هیچگونه مسئولیتی ندارند)
کرم ضد گزیدگی پشه در صورت حساسیت به گزش پشه های فصلی
رزرو تور
قبل از رزرو، اطلاعات تور را به صورت کامل مطالعه کنید
توضیحات مهم در مورد تور

تور رفتینگ رودخانه کرج ، رفتینگ جاده چالوس :

تور رفتینگ کرج یک تور خانوادگی و پر از هیجان است.(تماس فوری:     09132833829 - آقای خسروی) رودخانه کرج در جاده چالوس بی شک یکی از بهترین رودخانه های ایران برای قایقرانی رفتینگ است، چرا که بخش هایی هیجانی و پر از خروش موج های رودخانه. رفتینگ در رودخانه کرج را ترکیبی از آرامش و هیجان است. مناسب تمام گروه های سنی بوده و در بازه بزرگتری از سال نسبت به سایر رودخانه های ایران قابلیت قایق رانی را دارد.

تور رفتینگ رودخانه کرج ، رفتینگ جاده چالوس ، رفتینگ نزدیک تهران برای هر روز در سال 1400
رودخانه کرج ، رفتینگ جاده چالوس

رفتینگ چیست؟

ورزش رفتینگ یک ورزش مفرح و پر تب و تاب است. پر از تلاش و هیجان است. به این صورت که یک تیم 8 تا 10 نفره در یک قایق در یک همکاری صمیمانه و منظم قایق های بادی را در مسیر رودخانه با کمک و راهنمایی بسیار دقیق لیدر های قایق هدایت می کنند. تور رفتینگ تجربه یک هیجان و شادی به معنای واقعی است، در این تور تجهیزاتی به مسافران از طرف باشگاه داده می شود که این تجهیزات برای انجام  رفتینگ شامل :کلاه ایمنی، جلیقه نجات، لباس مناسب و پاروی مخصوص هستند.

تور رفتینگ رودخانه کرج ، رفتینگ جاده چالوس 
مسافران همراه با تجهیزات کامل رفتینگ

رفتینگ یکی از مهیج ترین ورزش های آبی بی و تفریحاتی است که بسیاری از افراد به آن علاقمند هستند. رفتینگ به معنای قایق سواری و کلک سواری در آب های خروشان رودخانه ها می باشند و نیاز به آموزش و گذراندن دوره های مختلف دارد.

 معمولا رفتینگ را در مناطقی برگزار می کنند که دارای رودخانه های متعددی باشند و از پتانسیل کافی برخوردار باشند. باشگاه سیر سپهر رفتینگ را در نزدیکی شهر کرج و رودخانه کرج برگزار می نمایند.

رودخانه کرج یکی از مهم ترین رودخانه هایی است که مقصد بسیاری از تورهای گروهی رفتینگ می باشد. این روستا در استان چهار محال و بختیاری قرار داشته و هر سال در ارمند، تورهای مختلفی برگزار می شوند. رفتینگ کرج توسط آژانس های مسافرتی برگزار و اجرا می گردد.

تور رفتینگ محدود به یک منطقه از ایران نبوده و در بسیاری از روستاها و مناطق ایران از جمله سفید رود در گیلان، رودخانه سزار در لرستان، رودخانه سیروان استان کردستان، رودخانه زاینده رود اصفهان و سایر مکان های دیگر برگزار می شود.

 معمولا مدت زمان برگزاری تا اتمام رفتینگ در حدود2 ساعت طول می کشد که در آن باید پارو نیز بزنید. البته لازم به ذکر است که راهنمای تور در اختیار شما قرار می گیرد و آموزش های لازم را به شما خواهد داد.

معمولا در طول برگزاری این تور، قایق مورد نظر با استفاده از موج آب در حال حرکت می باشد و نیازی به پارو زدن دائمی نیست. جهت برگزاری رفتینگ در مناطق مختلف باید به برخی مسائل توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از برگزاری رفتینگ باید از آن آگاهی داشته باشید، وضعیت رودخانه می باشد. رودخانه ها در فصول بهار و تابستان پر آب بوده و مناسب این کار نیز هستند.

 

شما می توانید زمان مناسب جهت برگزاری چنین توری را از آژانس های مسافرتی و راهنمایان تور بپرسید. آژانس های معتبر و حرفه ای که چندین سال سابقه برگزاری تورهای ماجراجویانه از جمله رفتینگ را در کارنامه خودشان دارند، قابل اعتماد بوده و می توانید به راحتی از خدمات این شرکت های مسافرتی استفاده نمایید

 

 برگزاری این تور به صورت شخصی و بدون کمک راهنما امری اشتباه می باشد، زیرا خطرات و عوارض جبران ناپذیری از جمله غرق شدن و برخی مشکلات دیگر را دارد.

آژانس مسافرتی و گردشگری "بیا تور" یکی از مطرح ترین شرکت هایی است که تورهای مختلف طبیعت گردی را در مناطق مختلف ایران برگزار می کند.

راهنمای تور رفتینگ توضیحات لازم را قبل از برگزاری تور به شما خواهد گفت

 

 شما می توانید با تماس با کارشناسان این مجموعه از شرایط تور و نحوه برگزاری آن مطلع شوید. تجربه قایق سواری در رودخانه های خروشان بسیار هیجان انگیز بوده و بسیاری از جوانان علاقمند به شرکت در چنین تورهایی می باشند.

 

 کشور ایران به علت داشتن پتانسیل و ظرفیت کافی جهت برگزاری تورهای مختلف طبیعت گردی مورد توجه بسیاری از فعالین حوزه گردشگری می باشد. هر ساله برای مقاصد مختلفی انواع تورهای ماجراجویانه از پیاده روی در جنگ گرفته تا کویرگردی و رفتینگ و برخی موارد دیگر توسط آژانس های گردشگری برگزار می گردد.

 

تجهیزات لازم جهت برگزاری رفتینگ

برای برگزاری چنین توری نیازمند برخی تجهیزات و لوازم می باشیم که شامل موارد ذیل می باشند:

 • جلیقه نجات و لباس مخصوص
 • کلاه ایمنی و پارو
 • قایق و طناب
 • وسایل ارتباطی
 • سوت و چاقوی رودخانه
 • کیف کمک های اولیه و دارو

به طور کلی برای برگزاری این تور نیازمند برخی تجهیزات و لوازم می باشیم که برخی از آن ها برای مسافر و برخی برای راهنمای تور نیاز هست. معمولا مسافر باید همراه خود لباس مخصوص رودخانه و جلیقه نجات داشته باشد. همچنین از اصلی ترین لوازم دیگر کلاه ایمنی و پارو می باشد.

 

 بهتر است قبل از خرید این وسایل از افراد آگاه در این حوزه راهنمایی های لازم را دریافت کنید. برای راهنمای تور نیز لوازمی از جمله وسایل و دستگاه های ارتباطی، سوت و چاقوی مخصوص رودخانه، کیف کمک های اولیه و داروهای ضروری نیاز می باشد. داشتن لباس مناسب فصل و لوازم شخصی نیز ضروری است.

 

 مسیر یابی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که راهنمایان محلی به آن تسلط داشته و برای افراد گروه توضیحات لازم را ارائه می دهند. معمولا هر رودخانه دارای برخی ویژگی های خاص از جمله حجم و میزان آب، فرود عمودی، موانع و سنگ ها، سنگ های کم عمق و سوراخ ها و برخی موارد دیگر می باشند. تمامی این موارد را راهنمای رودخانه یا راهنمای محلی می داند و راهنمایی لازم را خواهد نمود.

 رودخانه ها دارای موج های مختلفی می باشند که درجه 1 کم خطرترین و درجه 6 پرخطرترین رودخانه ها هستند. درجه دشواری رودخانه ارمند بین 2 تا 4، زاینده رود اصفهان در حدود 3 تا 4، مازندارن درجه 4 می باشد. تور رفتینگ فعالیتی سنگین بوده و بهتر است غذای مناسبی را همراه خود داشته باشید، زیرا این حجم از فعالیت شما را خسته کرده و انرژی شما را خواهد گرفت.

تجهیزات لازم جهت رفتینگ شامل قایق، پارو، لباس مخصوص و کلاه ایمنی می باشد

مزایای استفاده از آژانس های مسافرتی جهت شرکت در رفتینگ

دلایل زیادی برای استفاده از آژانس های مسافرتی برای چنین تورهایی وجود دارند که شامل موارد ذیل می شوند:

 • معمولا شرکت های برگزار کننده تجهیزات لازم را با خود می آورند
 • از وضعیت کلی رودخانه ها و شرایط جوی و اقلیمی آگاه هستند
 • دارای راهنمای حرفه ای می باشند
 • محل مناسب کمپینگ را می دانند
 • از نظر هزینه مناسب هستند

 

 

به طور کلی شرکت در تورهای رفتینگ و استفاده از آژانس های مسافرتی دارای مزایای متفاوتی است. این شرکت ها لوازم و تجهیزات ضروری را جهت برگزاری تور با خود دارند و نیازی به تهیه آن ها توسط شما نیست.

 آژانس های مجری طبیعت گردی دارای راهنمایان حرفه ای بوده و از شرایط جوی و اقلیمی منطقه آگاه هستند. قطعا تجربه آژانس ها ار افراد عادی بسیار بیشتر بوده و بر منطقه و محیط اشراف کامل دارند. پس امنیت شما نیز تا حدود زیادی تامین خواهد بود.

آن ها می دانند در چه منطقه ای کمپینگ کنند و وسایل و چادر و تجهیزات لازم را بر قرار نمایند. در نهایت اینکه شما وقتی با تور به گشت های ماجراجویانه می روید، هزینه کمتری صرف می کنید و بسیار راحت هستید، زیرا شما فقط لوازم و تجهیزات شخصی را با خود خواهید آورد و برگزاری تور بر عهده شرکت مسافرتی می باشد.

هر ساله مسابقات رفتینگ در سطوح مختلف در کشور برگزار می شود

بهترین فصل برای تور رفتینگ:

شرکت در ورزش مفرح رفتینگ برای رودخانه کرج با توجه به جغرافیای منطقه باز اوایل بهار تا پایان شهریور توصیه می شود. بجز رودخانه کرج، رودخانه های دیگری در ایران برای رفتینگ مناسب بوده و شناسایی شده اند، به طور مثال:رودخانه اروند رود، رودخانه هراز، رودخانه ارمند ، رودخانه زاینده رود، رودخانه سفید رود، رودخانه کر و رودخانه سیروان جز این رودها هستند.

تور رفتینگ رودخانه کرج ، رفتینگ جاده چالوس 
اوج هیجان در رفتینگ


نکات بسیار مهم و کوتاه از طرف باشگاه قایقرانی

نکات بسیار مهم و کوتاه را از طرف باشگاه خدمت شما عزیزان عرض میکنیم، لطفا خواهشمند است با جدیت این موارد را در طول مسیر قایقرانی در نظر داشته باشید (خواهشمند است این نکات را برای همسفران خود بازگو کنید):
1- خواهشمند است حتما برای چند ساعت با رفتگاید(سکان دار هر قایق) همکاری صمیمانه و کامل داشته و اجازه دهید سکاندار با تمرکز کامل قایق را هدایت نماید.

2- خواهشمند است خوابیدن کف قایق را در زمان رسیدن به شاخه هایی که در نزدیکی سطح آب هستند جدی گرفته و کاملا به شیوه گفته شده توسط لیدر در کف قایق بخوابید و در انجام این کار تعلل نکنید. 

3- خواهشمند است به گفته رفتگاید در مواقع ضروری در جهت گفته شده پارو بزنید و از نزدیکی به خطر جلوگیری کنید. 

4- خواهشمند است به هیچ وجه بدون اجازه رفتگاید قایق را ترک نکنید، از طرفی  در بخش هایی از رودخانه که رفتگاید اجازه دهد می توانید از قایق خارج شده، شنا کنید و شیرجه بزنید اما سعی کنید از قایق خود فاصله زیادی نگیرید.

5- خواهشمند است به هیچ وجه قایق خود را در طول سفر تعویض نکنید. 

6- خواهشمند است کلاه و جلیقه خود را به شکل مناسب استفاده کرده و هرگز در طول مسیر از خود دور نکنید، در بدترین شرایطِ ممکن، کلاه و جلیقه نجات از رسیدن هر گونه آسیب جدی به شما جلوگیری خواهند نمود. 

7- خواهشمند است از پارو برای هیچ حرکت دیگری بجز پارو زدن استفاده نکنید و پارو را به شکلی که توضیح داده خواهد شد گرفته تا به فرد روبرویی آسیبی نزنید. (البته برای آب بازی می توانید از پارو استفاده کنید اما مراقب برخورد پاروی خود به مسافران دیگر، همسفر قایق خود و پاروهای دیگر باشید).

8- خواهشمند است به هیچ وجه اشیا قیمتی، تلفن همراه، دستبند و ... را همراه خود روی قایق نبرید در غیر این صورت باشگاه یا لیدر قایق هیچگونه مسئولیتی در نگهداری اموال شما ندارند.

9- خواهشمند است در صورتی که حساسیت به داروی خاص یا مواد خوراکی خاصی دارین، سابقه بیماری دارین یا هر نوع موارد اورژانسی که بایستی تیم اجرا کننده تور در جریان باشد، حتما زمان ثبت نام عنوان نمایید تا تمهیدات لازم صورت گیرد، در غیر این صورت مسئولیت هر اتفاق ناگواری ناشی از عدم آگاهی تیم مجری بر عهده مسافر است.

10- دوستان قایق ها 8 الی 10 نفره بوده اما تقسیم بندی نفرات برای نشستن داخل قایق ها بر اساس مشخصات فیزیکی مسافران و صلاحدید مربیان باشگاه با در نظر گرفتن شرایط فنی می باشد، لطفا همکاری های لازم را نموده و در انجام این کار به هیچ وجه ورود نفرمایید در غیر این صورت آژانس هیچگونه مسئولیتی برای سوار نمودن مسافران معترض را نخواهد داشت. لازم بذکر است می توانید با هماهنگی مربیان، با همسفر خود داخل یک قایق باشید.

11- دوستان موارد فوق چکیده سال ها تجربه و متاسفانه عدم رعایت موارد فوق باعث آسیب مالی و جسمی به مسافران پیشین شده است. در صورت رعایت نکات گفته شده هیچ خطری شما را تهدید نمیکند و خاطراتی بسیار زیبا و رویایی خواهید داشت. 

تور رفتینگ رودخانه کرج ، رفتینگ جاده چالوس :
توصیه های مربیان باشگاه قبل از شروع قایقرانی

   09132833829 - آقای خسروی

مدیریت باشگاه قایقرانی سیر سپهر
با آرزوی سفری خوش و خاطرات خوب 🌸

بیستر بخوانیم :

بهترین تورهای رفتینگ و رودخانه های مناسب رفتینگ در ایران و دنیا برای قایقرانی کدامند؟

با ما در اینستاگرام همراه باشید 

""""""""""""""""""""""""برای آشنایی با ورزش مفرح رفتینگ و الزامات آن کلیک کنید.""""""""""""""""""""""""""""""""

 

 

 

;

;

رزرو تور تورهای مشابه